Новини Волноваської ОДПІ

Затверджено у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що з 28 вересня 2016 р. набрав чинності наказ ДФС України № 813, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Реєстр представлено у вигляді таблиці, що складається з двох частин: перша містить перелік моделей, дозволених до первинної реєстрації; друга – перелік моделей, строк первинної реєстрації (дії сертифікатів відповідності) яких закінчився.
В таблиці наведено наступну інформацію щодо кожної моделі: назва, версії внутрішнього програмного забезпечення, найменування та місцезнаходження заявника і виробника, строк первинної реєстрації, дата та номер рішення про включення до Державного реєстру, а також сфера застосування відповідного РРО.
Нагадаємо, державний реєстр РРО містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена. Разом з тим, визнано таким, що втратив чинність наказ ДФС України від 16.06.2016 р. № 535.
Додатково повідомляємо: детально ознайомитися з оновленим реєстром реєстраторів розрахункових операцій можна на офіційному порталі ДФС України: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Скористайся правом на податкову знижку.
Волноваська ОДПІ звертає увагу, що кожен платник податку – фізична особа має право на податкову знижку за наслідками звітного 2015 року. Але є виключення для фізичних осіб – підприємців та осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю (самозайняті особи), зокрема, вони не мають права на отримання податкової знижки щодо свого річного оподаткованого доходу, одержаного у межах провадження їх діяльності, тому що такий дохід не є заробітною платою.
Відповідно до п. 14.1.170 Податкового кодексу України податкова знижка – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.
Тобто, сума оподатковуваного доходу фізичної особи може бути зменшена на суму податкової знижки, що призведе до зниження суми податку на доходи фізичних осіб.
Відповідно до Податкового кодексу України до податкової знижки за 2015 рік можуть бути включені витрати:
– частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом. При цьому житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання (пп.166.3.1 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям. Розмір внесків не повинен перевищувати 4 % від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік (пп.166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
– сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання. Понесені витрати у 2015 році на здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення не повинна перевищувати 1710 грн., у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року (пп.166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
– страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення. Понесені витрати у 2015 році не повинні перевищувати при страхуванні платника податку – 1710 грн., при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 855 грн. у розрахунку за кожний з повних чи не повних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування (пп.166.3.5 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій. Включається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (абз. другий пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
– суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (абз. третій пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
– суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу. Витрати, пов’язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах (пп. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
– суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. Понесені витрати за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла (пп.166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).
Для оформлення податкової знижки необхідно надати всі підтверджуючі документи, які пов’язані з понесеними у звітному році витратами. У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником у вигляді заробітної плати.
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня 2016 року за адресою м. Волноваха, вул. Менделєєва,4 Волноваська ОДПІ.
При цьому слід врахувати, якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься (згідно п.166.4.3 Податкового кодексу України).
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Правила взаємозаліку: борг перед бюджетом та бюджетне відшкодування
Волноваська ОДПІ інформує: податковим кодексом України визначено, що у разі наявності у платника податку податкового боргу з ПДВ бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума ПДВ, зменшена на суму такого податкового боргу. У разі відсутності податкового боргу з ПДВ, такий платник має право задекларувати суму від'ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, до бюджетного відшкодування в рахунок погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.
У Заяві про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Додаток 4 до податкової декларації з ПДВ), яка подається у зв'язку з декларуванням від'ємного значення до бюджетного відшкодування, у відповідній таблиці в розрізі платежів відображаються коди бюджетної класифікації, рахунки платежу в ДКСУ, на які платник бажає перерахувати суму ПДВ, відображену в рядку 20.2.2 податкової декларації з ПДВ. Код бюджетної класифікації згідно з класифікацією доходів бюджету у 2016 році встановлено Законом України від 25 грудня 2015 року №928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік".
Бюджетне відшкодування сум ПДВ в рахунок погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України здійснюється після узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами перевірки.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Фізична особа – підприємець додає новий КВЕД діяльності.
Волноваська ОДПІ інформує: фізична особа – підприємець на спрощеній системі 3 група має право отримувати дохід за новими видами діяльності КВЕД при умові занесення держреєстратором відповідних змін у держреєстр.
Відповідно до п.298.6 ст.298 Податкового кодексу України у разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.
До заяви включаються відомості (за наявності) про зміну видів господарської діяльності згідно з п.п.298.3.1 п.298.3 ст.298 Податкового кодексу України.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Працівник не приступив до роботи: що з повідомленням
Волноваська ОДПІ повідомляє, що відповідно до Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням та повідомлення про прийняття на роботу (поданого до податкової інспекції).
У разі, якщо ж роботодавцем було подано повідомлення про прийняття на роботу, але працівник так і не приступив до виконання обов’язків, роботодавець подає повідомлення про прийняття на роботу типу «скасовуюче».
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
До відома населення, громадських організацій, підприємств Волноваського району.
Доводимо до Вашого відому, що 09 листопада 2016 року з 10-ї до 12-ї години в громадській приймальні Волноваської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області, за адресою: м. Волноваха, вул. Менделєєва, 4 відбудеться виїзний особистий прийом громадян в.о заступника начальника Головного управління ДФС у Донецькій області Жердєва Євгена Вікторовича.
Попередній запис на особистий прийом є обов’язковим та закінчується 27 жовтня 2016 р.
Запис на прийом здійснюється у робочі дні безпосередньо в Центрі обслуговування платників Волноваської ОДПІ, або за номером телефону 4-50-90.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА!
Головне управління ДФС у Донецькій області інформує
Останнім часом почастішали випадки
важких отруєнь та смерті людей через вживання неякісних алкогольних напоїв
Тільки за 9 місяців 2016 року органами державної фіскальної служби Донецької області:
- за результатами перевірок місць роздрібного продажу алкогольних напоїв встановлено 464 порушення чинного
законодавства, в т.ч. 150 випадків реалізації алкогольних напоїв із сумнівним походженням
- викрито 4 підпільних цехи з виробництва фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів
- вилучено з незаконного обігу спирту та лікеро-горілчаних виробів на суму 3,8 млн. гривень
- порушено 14 кримінальних справ за фактами незаконного виготовлення, зберігання та збуту лікеро-горілчаних виробів
ШАНОВНИЙ МЕШКАНЦЮ ДОНЕЧЧИНИ!
БУДЬ ПИЛЬНИМ! НЕ КУПУЙ! алкогольні напої
- в сумнівних місцях
- в тарі з відсутністю акцизних марок або з пошкодженими чи сумнівними акцизними марками
- в іншій, ніж скляна, тарі (в пластикових пляшках чи пакетах тощо)
- через мережу «Інтернет»
ПАМ’ЯТАЙ!
Пляшка горілки, виготовленої та реалізованої із дотриманням всіх вимог чинного законодавства,
НЕ МОЖЕ коштувати ДЕШЕВШЕ за 55 гривень
(всі мінімальні ціни на алкогольні напої дивись тут – http://dn.sfs.gov.ua/data/files/178670.jpg )
ІНФОРМУЙ!
Про факти виявлення продажу алкогольних напоїв з ознаками фальсифікату просимо негайно повідомляти до
Головного управління ДФС у Донецькій області за телефоном – (0629) 58-20-96 (цілодобово)
ЗАХИСТИ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ ВІД НЕБЕЗПЕКИ!
Добровільна сплата податків запорука зростання добробуту.
«За січень - вересень поточного року платники Волноваської ОДПІ до бюджетів всіх рівнів перерахували 360,4 млн. грн.», - проінформувала начальник інспекції Тетяна Чернецька.
До державного бюджету надійшло 128,3 млн. грн. податків та зборів, що на 3,4 млн.грн. , або 2,7 відсотків перевищує індикативний показник. Місцевий бюджет отримав 232,1 млн. грн., що складає 108,6 відсотків від доведених показників.
Основними джерелами доходу бюджетів стали податок на доходи фізичних осіб- 183,2 млн. грн., плата за землю-43,6 млн. грн., податок на додану вартість 32,0 млн. грн., рентна плата за користування надрами – 37,2 млн.грн.
Крім того платниками сплачено 89,6 млн. грн. єдиного внеску на загальнообовязкове державне страхування.
Надходження коштів до бюджету в основному забезпечені за рахунок добровільної сплати самостійно нарахованих зобов’язань.
Дотримання податкового законодавства та повна і своєчасна сплата податків і зборів, які є джерелом наповнення бюджету, - це один із вагомих чинників покращення соціально - економічної ситуації в державі – наголосила Тетяна Чернецька.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Донеччина: надходження податку на нерухоме майно зростають – власники нерухомості сплатили понад 27 млн. гривень
З початку року місцеві скарбниці Донецької області отримали 27,7 млн. грн. від платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перевищує минулорічні показники на 113% або майже на 15 млн. гривень.
Основну частку надходжень складають надходження від власників майна – юридичних осіб. На Донеччині зареєстровано 1912 юридичних осіб, що є власниками більше 9 тис. об’єктів нерухомості. Задекларована ними сума податку складає 38,9 млн. грн., що на 16,2 млн. грн. більше у порівнянні з показниками 2015 року. За дев’ять місяців поточного року юридичні особи сплатили майже 24 млн. гривень.
Нагадуємо, що платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Фізичні особи – власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості до місцевих бюджетів регіону перерахували 3,7 млн. грн., що перевищує минулорічні надходження у 4 рази або на 3 млн. гривень.
Значне зростання у поточному році задекларованих та сплачених сум податку зумовлене, не в останню чергу, результатами спільної роботи органів ДФС та
органів місцевого самоврядування області з визначення та встановлення обгрунтованих ставок податку.
Органами ДФС області платникам податку вручені податкові повідомлення-рішення із нарахованими до сплати сумами податку на нерухоме майно. У разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні-рішенні сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак зробити це необхідно протягом 60 днів з дня отримання такого податкового повідомлення-рішення. Громадянам слід мати на увазі, що по завершенню цього терміну за несплачений податок нараховуватиметься пеня.
З більш детальною інформацією щодо правильності визначення платників податку на нерухомість та механізму нарахування зазначеного податку можна ознайомитись за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/264946.html.
ГУ ДФС у Донецькій області
Врожайність податків від аграріїв Донеччини перевищує 76 млн. гривень
Саме стільки надійшло до місцевих бюджетів Донецької області від сільгосптоваровиробників – платників єдиного податку четвертої групи.
Цьогорічні надходження перевищіли показники 2015 року на 72% або на 32 млн. грн., що передусім свідчить про відповідальність аграріїв області за виконання своїх податкових зобов’язань та високий рівень обізнаності щодо оподаткування своєї діяльності. Для цього фіскалами Донецького регіону постійно проводяться заходи за участі сільгосптоваровиробників з метою роз’яснення актуальних питань оподаткування.
На даний час 947 сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи зареєстровані на Донеччині та використовують земельні угіддя області. Тільки у вересні від їх діяльності місцеві бюджети регіону отримали майже 13 млн. гривень.
Нагадуємо, що до четвертої групи платників єдиного податку належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків (до 2015 року – платники фіксованого сільськогосподарського податку).
Базою оподаткування для єдинників четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), а для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) − нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням
коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.
У 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи визначається з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року згідно з п.2921.2 ст.2921 ПКУ, тобто індексація нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь за 2015 рік не проводиться.
Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що 28 жовтня 2016 року - останній день сплати єдиного податку платниками четвертої групи за ІІІ квартал 2016 року.
ГУ ДФС у Донецькій області
Внутрішньою безпекою ДФС у Донецькій області проведено 57 службових перевірок
За дев`ять місяців поточного року за матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області прокуратурою Донецької області внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 6 кримінальних проваджень, відповідальність за яке передбачена ст. 191, ст. 364, ст. 365, ст. 366 та ст. 368 КК України.
Так, за матеріалами УВБ ГУ ДФС у Донецькій області на даний час вже розпочато три кримінальних провадження відносно посадових осіб територіальних органів ДФС за фактами внесення до офіційних документів недостовірних відомостей про нарахування та виплату заробітної плати працівникам ДПІ, які фактично на робочому місці в період 2014-2015 р.р. були відсутні, свої функціональні обов’язки не виконували, а постійно мешкали на території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої функції, що призвело до нанесення збитків державі.
Крім того, стосовно працівників органів фіскальної служби регіону проведено 57 службових перевірок та 2 службових розслідування. В 3 випадках інформація знайшла своє повне або часткове підтвердження. За їх результатами 8 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
З метою запобігання корупції, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб, усунення причин та умов, що їй сприяють, своєчасного реагування на проблемні питання управлінням внутрішньої безпеки проведено 585 профілактичних заходів, бесід, лекцій.
Винесено 6 офіційних застережень посадовим особам про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.
За звітний період перевірено 10 повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс», з них підтвердилось – 1.
Проводилась обов`язкова перевірка кандидатів на працевлаштування до фіскальної служби області на предмет причетності до корупційних діянь. З 629 кандидатів на роботу в ДФС 4 вмотивовано відмовлено у призначенні на посади.
Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб'єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку а також для вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, діє антикорупційний сервіс ДФСУ «Пульс» (телефон сервісу (044) 284-0007).
ГУ ДФС у Донецькій області
На Донеччині заарештовані особи, які розповсюджували алкогольний фальсифікат у регіоні
На території України зафіксовано чисельні випадки отруєння людей алкогольним сурогатом, що призвело до загибелі вже понад 50 громадян, у тому числі 5 – у Донецькій області. Проведеним комплексом оперативних заходів встановлено коло осіб, які розповсюджували алкогольний фальсифікат у регіоні. Вказані особи заарештовані, їм повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України. Триває слідство.
З метою відпрацювання ринку алкогольних напоїв та спирту на предмет виявлення фактів зберігання та реалізації контрафактного алкоголю, що становить загрозу життю та здоров’ю людей, здійснюються посилені заходи мобільними групами із залученням співробітників оперативних підрозділів, слідчих підрозділів фінансових розслідувань, співробітників управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО (спецпідрозділ «Фантом») ГУ ДФС у Донецькій області та співробітників Прокуратури Донецької області.
За результатами комплексного відпрацювання торгівельних закладів регіону мобільними групами за період з 28.09.2016 встановлено 25 фактів реалізації алкогольної продукції з порушенням законодавства та вилучено фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів на суму 330 тис. гривень. По 2 фактам до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне
провадження за ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).
ГУ ДФС у Донецькій області звертається з попередженням не купувати алкогольні напої в сумнівних місцях, в тарі з відсутністю акцизних марок або з пошкодженими чи сумнівними акцизними марками, в іншій, ніж скляна, тарі (в пластикових пляшках чи пакетах тощо), через мережу «Інтернет».
Про факти виявлення продажу алкогольних напоїв з ознаками фальсифікату просимо НЕГАЙНО ПОВІДОМЛЯТИ до Головного управління ДФС у Донецькій області за телефоном – (0629)58-20-96 цілодобово.
ГУ ДФС у Донецькій області
Майже 55% податкових надходжень Донецької області - це податок на доходи фізичних осіб
Саме тому, одним з основних напрямів роботи фіскальних органів Донеччини є робота, направлена на легалізацію трудових відносин. Також, фахівцями області постійно проводяться заходи з роботодавцями щодо підвищення соціальних стандартів та рівня заробітних плат у регіоні, від чого напряму залежать надходження податку на доходи фізичних осіб.
Так за дев’ять місяців 2016 року до зведеного бюджету країни надійшло 4 мільярда 977 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку, за відповідний період минулого року, складає 42% або 1,47 млрд. гривень.
Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме понад 1,27 млрд. гривень, спрямовано до Державного бюджету країни.
Відповідно, 75% від загальної суми надходжень поповнили місцеву казну області на 3,7 млрд. грн., а це значна підтримка у фінансуванні місцевих громад для розвитку заходів держави у соціальній сфері.
ГУ ДФС у Донецькій області
Джерело: guru.ua
Категорії: Новости Волновахи
10.10.2016 16:32