Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
На підтримку обороноздатності держави мешканці Донеччини спрямували 312 млн. гривень військового збору

За вісім місяців поточного року на підтримку обороноздатності держави від мешканців Донецького регіону надійшло 312 млн. гривень. Такі результати перевищують минулорічні надходження військового збору на 46 млн. грн. або на 17 відсотків.

Так лише у серпні, сплативши військовий збір, мешканці Донеччини поповнили державний бюджет України на 40 млн. гривень.

Стабільна динаміка надходжень передусім зумовлена сумлінною сплатою податків та підвищенням розміру мінімальних заробітних плат. Також, вагомим джерелом наповнення державної казни є робота фіскальних органів Донецької області з легалізації ринку праці та протидії виплатам неофіційних заробітних плат.

Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходів, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та низки інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

ГУ ДФС у Донецькій області

На 1 мільярд гривень збільшились надходження податку на доходи фізичних осіб від платників Донеччини

З початку 2016 року до Зведеного бюджету країни платники Донеччини перерахували понад 4,3 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб, що є одним з найкращих показників серед регіонів України.

В порівнянні з минулорічними показниками надходження від сплати зазначеного податку збільшились на 1 мільярд гривень або на 30 відсотків.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом в наповненні місцевих бюджетів, його питома вага від загальних надходжень становить

62%. Так, з початку року місцеві бюджети отримали понад 3,2 млрд. грн. цього податку.

До державного бюджету надходження податку на доходи фізичних осіб за січень-серпень склали майже 1,1 млрд. грн., лише у серпні цей показник склав 143 млн. гривень.

Податок на доходи фізичних осіб напряму залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями фіскальної служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин, комплекс контрольно-перевірочних заходів з метою збереження державних соціальних гарантій для громадян.

Фіскальна служба Донецької області вдячна роботодавцям, які сумлінно відносяться до підвищення рівня заробітних плат та своєчасно сплачують податки. Адже за рахунок цих коштів насамперед фінансуються заходи держави в соціальній сфері.

ГУ ДФС у Донецькій області

За 8 місяців 2016 року понад 5,3 тисячі платників Донецького регіону отримали ключі електронного цифрового підпису

Протягом 8 місяців 2016 року 5339 платників отримали безкоштовні ключі електронного цифрового підпису у відокремлених пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, які розташовані в м. Краматорську та м. Маріуполі.

Найчастіше безкоштовними послугами з отримання ключів ЕЦП користувались платники податків - фізичні особи. За вісім місяців п.р. ключі електронного цифрового підпису АЦСК ІДД ДФС України отримали 3215 фізичних осіб та 2124 юридичних осіб.

За податкові періоди «липень 2016 року» та «ІІ квартал 2016 року» надали звітність засобами телекомунікаційного зв`язку 99,7% платників ПДВ та 87% страхувальників, а також 63 % юридичних осіб та 57% підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.

Серед платників Донеччини набуває популярності сервіс «Електронний кабінет платника податків». Якщо за шість місяців 2016 року скористались зазначеним сервісом всього 953 платника, то за вісім місяців користувачами Електронного кабінету стали 4160 платників області..

Через сервіс «Електроний кабінет платника» (оновлену версію) платники мають можливість листуватись з органом ДФС в електронному вигляді, отримувати

інформацію із реєстрів, бланки звітності, контактні дані та адреси центрів обслуговування тощо. Оновлений сервіс надає можливість платнику працювати у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

ГУ ДФС у Донецькій області

На Донеччині в рамках операції «Акциз-2016» вилученопально-мастильніматеріали на суму понад 1 млн. гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькійо бласті продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2016», направлених на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

Співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань спільно з оперативним управлінням ГУ ДФС у Донецькій області в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збутаботранспортування з метою збуту підакцизних товарів), проведено заходи, спрямовані на викриття фактів незаконного обігупально-мастильних матеріалів на території обслуговування.

За результатами проведених заходів встановлено факт реалізації неякісних пально-мастильних матеріалів з ознакамифальсифікації на 5 АЗС на території Донецькоїобласті.

В ході проведених обшуків на 5 АЗС виявлено та вилучено 37,2 тонн бензину та 12 тонн дизельного пального на загальну суму 1 млн. 80 тис. гривень.

Слідствотриває.

ГУ ДФС у Донецькійобласті

Місцевий бюджет збільшується за рахунок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Як проінформував заступник начальника Волноваської ОДПІ Геннадій Охрименко, за 9 місяців до місцевого бюджету надійшло понад 1,4 млн. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що становить

182,9 відсотка індикативного показника, в.т.ч. від юридичних осіб надійшло - 929,3 тис.грн.

Податківець зазначив, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачують у 2016 році фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Податок сплачується авансовими внесками щокварталу. Граничний термін сплати - 29 числа місяця, що настає за звітним кварталом. При цьому, якщо останній день сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, припадає на вихідний або святковий день, то його потрібно сплатити напередодні встановленого граничного терміну.

Тобто, за ІІІ квартал 2016 року граничний термін сплати податку – 28 жовтня 2016 року зазначив Геннадій Охрименко.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

До уваги платників податків та громадян!

Волноваська ОДПІ доводить до Вашого відома режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:

14 жовтня 2016 – вихідний день

15 жовтня 2016 – з 09.00 до 13. 00

Волноваська ОДПІ

Донецька митниця ДФС: прямий контракт – беззаперечні вигоди

В рамках реалізації доручень керівництва ДФС щодо налагодження конструктивного діалогу із суб’єктами господарювання Донецькою митницею ДФС проведено аналіз застосування основного методу визначення митної вартості товарів за прямими та непрямими контрактами за період січень-серпень 2016 року.

За підсумками роботи восьми місяців 2016 року в зоні діяльності Донецької митниці ДФС основними бюджетоформуючими підприємствами регіону здійснено постачання товарів переважно за прямими контрактами. У більшості випадків, а саме у 56 %, митна вартість товарів, імпортованих за прямими контрактами, визначена за основним методом визначення митної вартості товарів згідно з вимогами ст.58 Митного кодексу України.

Загальна динаміка застосування методів визначення митної вартості товарів, які надходять на виконання непрямих контрактів, свідчить, що у 68% випадків під час митного оформлення застосовані другорядні методи визначення митної вартості товарів згідно з вимогами ст. 59, 60, 64 Митного кодексу України.

За результатами коригування митної вартості товарів, які надходили по непрямих контрактах, упродовж звітного періоду 2016 року додатково нараховано 130,1 млн.грн. податків і зборів, що складає 72% від загальних надходжень додаткових митних платежів внаслідок коригування митної вартості товарів.

Отже, при здійсненні зовнішньоекономічних операцій щодо товарів, які імпортуються за прямими контрактами, проведення митного оформлення у більшості випадків проводиться за ціною договору. При імпорті товарів за непрямими контрактами частіше застосовуються другорядні методи визначення митної вартості товару.

Донецькою митницею ДФС постійно проводиться роз’яснювальна робота з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності щодо переваг укладання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) купівлі-продажу, стороною якого є виробник товарів.

Донецька митниця ДФС

На Донеччині фіскали «потурбували» підприємця, який «забув» офіційно працевлаштувати 35 своїх працівників

Особливо важливим завданням фіскальних органів Донеччини є і залишатиметься забезпечення реалізації комплексу аналітичних та практичних заходів, спрямованих на детінізацію трудових відносин. Незважаючи на об’єктивні труднощі, фіскалами області на постійні основі проводиться робота із запобігання поширенню використання прихованої найманої праці. Так, працівниками Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області 29 вересня поточного року відповідно до вимог чинного законодавства та відомостей, отриманих від Центральної районної адміністрації Маріупольської міської ради, були здійснені фактичні перевірки 20 торгівельних об’єктів приватного підприємця «С». Підприємець здійснює діяльність в сфері торгівлі і громадського харчування та реалізує алкогольні напої, у тому числі і на розлив. Під час проведених перевірок на торгівельних об’єктах підприємця було виявлено 35 найманих працівників без наявності відповідних трудових договорів. На теперішній час матеріали перевірок опрацьовуються фахівцями з метою встановлення всіх обставин та

вирішення питання про вжиття до підприємця відповідних заходів в межах повноважень державної фіскальної служби.

Інформація про результати та проведення перевірки висвітлена ТРК «Сигма ТВ», відео можна переглянути за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/3489.html

Головне управління ДФС звертає увагу, що проведення заходів з детінізації трудових відносин має на меті створення належних умов для захисту трудових та соціальних прав громадян, а не тільки переслідує суто фіскальні цілі.

Бізнес Донеччини щомісяця збагачує зведений бюджету країни на понад 1 мільярд гривень

За дев’ять місяців поточного року від платників Донеччини до зведеного бюджету країни надійшло понад 9,1 млрд. грн., що на 2,5 млрд. грн. або на 38% перевищує минулорічні показники. Середньомісячний показник надходжень від бізнесу Донецької області у 2016 році складає понад 1 млрд. грн., що перед усім зумовлено сумлінним ставленням платників регіону до сплати податків. Тільки у вересні податків і зборів до зведеного бюджету країни було перераховано майже 1,2 млрд. гривень.

Як і раніше, більшу частку загального збору зведеного бюджету займають місцеві скарбниці області (65%), які за дев’ять місяців поточного року поповнились майже на 6 млрд. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року надходження збільшились майже на 50% або на 1,9 млрд. грн., що насамперед зумовлено позитивною динамікою сплати податку на доходи фізичних осіб, плати за землю та інших податків.

До загального фонду Державного бюджету України з початку року бізнес Донеччини спрямував понад 3,2 млрд. гривень. Протягом дев’яти місяців 2016 року основними бюджетоформуючими податками та зборами традиційно залишаються:

* податок на додану вартість – понад 1 млрд. грн.;

* податок на доходи фізичних осіб – 1,6 млрд. грн.;

* військовий збір – 346 млн. грн.;

* податок на прибуток підприємств – майже 160 млн. грн.

Значне зростання надходжень до бюджетів всіх рівнів відбувається завдяки функціонуванню системи електронного адміністрування ПДВ, постійному вдосконаленню електронних сервісів ДФС, що сприяє спрощенню ведення бізнесу.

ГУ ДФС у Донецькій області

Електронні сервіси в системі електронного адміністрування ПДВ

Волноваська ОДПІ нагадує платникам податку на додану вартість про можливість отримувати за допомогою електронних сервісів ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр).

Зокрема, скориставшись електронним сервісом ДФС платникам ПДВ надається можливість отримати: відомості з Реєстру; витяг з Реєстру; інформацію щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі; інформацію щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Реєстрі, за рахунок сум від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів; інформацію в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ; реквізити електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку.

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість регулюються ст. 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року №569 (далі - Порядок №569).

Електронний рахунок відкривається платнику податку Державною казначейською службою автоматично на безоплатній основі.

Платникам податку - суб’єктам спеціального режиму оподаткування додатково Казначейством автоматично на безоплатній основі відкриваються: електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання/надання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначених п. 209.19 ст. 209 Кодексу; електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених п. 209.19 ст. 209 Кодексу; електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на їх спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної п. 209.19 ст. 209 Кодексу. Платникам податку - сільськогосподарським підприємствам, які відповідають п. 209.18 ст. 209 Кодексу, додаткові електронні рахунки не відкриваються.

Згідно з п. 6 Порядку №569 Державна казначейська служба відповідно до вимог ст. 69 Кодексу надсилає Державній фіскальній службі повідомлення про відкриття електронного рахунка/додаткового електронного рахунка у день його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків.

У випадку повторної реєстрації особи платником податку відповідно до п. 8 Порядку №569 такому платнику відкривається новий електронний рахунок.

Додатково повідомляємо, що ознайомитися з діючими електронними сервісами для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ та завантажити відповідні форми запитів можна на офіційному веб - порталі відомства (sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність».

Волноваська ОДПІ

ФОП платники ЄП звільняються від сплати за себе ЄВ,

якщо вони є пенсіонерами за віком

Волноваська ОДПІ інформує: відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи - підприємці, в тому числі підприємці - платники ЄП.

Такі платники зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ. Така норма зазначена у абзаці 3 частини 8 статті 9 Закону № 2464.

Пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону № 2464 визначено, що ЄВ для платників, зазначених у пункті 4 частини 1 статті 7 Закону № 2464, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується – на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Згідно частини 4 статті 4 Закону № 2464 ФОП платники ЄП звільняються від сплати за себе ЄВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Статтею 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено умови призначення пенсій за віком.

Отже, ФОП платник ЄП нараховує та сплачує ЄВ за кожний повний або неповний відпрацьований місяць.

Враховуючи викладене вище, місяць, в якому ФОП платник ЄП набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується ЄВ у розмірі, що визначається платником самостійно, але не менше мінімального страхового внеску. Таким чином, зазначена особа звільняється від сплати за себе ЄВ з місяця, що настає за датою призначення платнику пенсії.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Оподаткування ПДВ послуг з перевезення пасажирів міським автотранспортом, взятим в оренду

Підпунктом 197.1.8 п.197.1 ст. 197 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (крім таксі), тарифи на які регулюються в установленому законом порядку. Ця норма не поширюється на операції з надання пасажирського транспорту в оренду (прокат).

Відповідно до ст.1 Закону України від 05.04.2001 №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон №2344) послуга з перевезення пасажирів чи вантажів – це перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами на договірних умовах із замовником послуги за плату.

При цьому регулярні пасажирські перевезення – це перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування за умовами, визначеними паспортом маршруту, затвердженим в установленому порядку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування або уповноваженими органами Договірних Сторін у разі міжнародних перевезень.

Статтею 35 Закону України від 05.04.2001 №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон №2344) визначено, що перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних пасажирських перевезень здійснюють автомобільні перевізники на автобусних маршрутах загального користування на договірних умовах із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Згідно із ст. 28 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97 «Про місцеве самоврядування в Україні» із змінами та доповненнями встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги належить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Враховуючи зазначене, дія пп.197.1.8 ПКУ поширюється на операції з постачання послуг з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (крім таксі) у разі, якщо послуги з перевезення здійснюються у межах населеного пункту, та тарифи на такі перевезення затверджено уповноваженим органом, незалежно від того, чи підприємство здійснює перевезення пасажирів власним транспортом або транспортом, взятим в оренду (прокат).

Тобто, у підприємства-перевізника у разі дотримання умов, зазначених в пп.197.1.8 ПКУ операції з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (у тому числі орендованим) звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

При наданні безпосередньо підприємством пасажирського транспорту в оренду (прокат) такі операції будуть оподатковуватись податком на додану вартість на загальних підставах.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

05.10.2016 12:21