Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
Співпраця з бізнесом - запорука збільшення надходжень до бюджету

Черговий раз з метою налагодження та підтримки конструктивного діалогу з платниками податків фахівцями Волноваської ОДПІ була організована зустріч з платниками що здійснюють діяльність у сфері сільськогосподарського виробництва у форматі «круглого столу».

В обговоренні проблемних питань з оподаткування, прийняли участі начальник Волноваської ОДПІ Тетяна Чернецька, перший заступник начальника Сергій Кравченко та фахівці структурних підрозділів.

Значну увагу податківці приділили питанням реалізації продукції у тому числі пайщикам, питання формування податкового кредиту за рахунок податкових накладних виписаних «ризикованими» контрагентами, та контрагентами зареєстрованими на тимчасово неконтрольованій території України і питання використання прихованої найманої праці.

У ході діалогу від аграрієв надійшли питання щодо коригування податкового кредиту під час експорту сільськогосподарської продукції власного виробництва, питання формування податкових зобов’язань від реалізації власних зернових культур для подальшого використання у власній господарській діяльності, перспективи застосування спеціального режиму ПДВ, тощо. На всі питання були надано обґрунтовані відповіді.

Підсумовуючі результати зустрічі Тетяна Чернецька висловила подяку присутнім за вагомий внесок коштів до бюджетів усіх рівнів та висловила впевненість у подальшій плідній співпраці податківців та представників бізнесу. Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Щодо складання звітності екологічного податку

Волноваська ОДПІ звертає увагу платників екологічного податку на правильність заповнення усіх реквізитів, застосування ставок та коефіцієнтів при складанні звітності з екологічного податку.

Слід зазначити, що податкова декларація екологічного податку та додатки до неї (далі - Декларація) складаються за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715. З метою уникнення методологічних помилок при заповненні платниками екологічного податку податкової звітності слід врахувати наступне:

- з 1 січня 2016 року збільшено на 26,7% ставки екологічного податку у порівнянні з тими, що діяли у 2015 році;

- у випадках, коли коефіцієнт дорівнює «1», у колонці 5 «коефіцієнт» додатка 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти» (далі – додаток 2) та колонках 5 і 6 «коефіцієнти» додатка 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах» до декларації зазначається «1»;

- у колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації коефіцієнт зазначається відповідно до Податкового кодексу України;

- у додатках 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення», 2 та 3 до Декларації платниками зазначається безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а не загальний - код групи забруднюючої речовини (відходів);

- у додатках 1 - 3 до Декларації платниками зазначається код забруднюючої речовини (відходів) і відповідні ставки, встановлені саме для цього коду забруднюючої речовини (відходів).

Додатково нагадаємо, що платники екологічного податку складають і подають до контролюючих органів звітність протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Доопрацьовано режим «Введення звітності» в «Електронному кабінеті платника»

Волноваська ОДПІ інформує: з метою створення комфортних умов для платників в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано режим «Введення звітності» в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма 1-РА (місячна)) та Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма 1-РТ (місячна)).

Заповнення форм звітів здійснюється з використанням кодів продукції та кодів адміністративно-територіальних одиниць відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

Нагадуємо, що звіт за формою 1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Звіт за формою 1-РТ складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП), зокрема безкоштовно ЕЦП можна отримати в АЦСК Інформаційно - довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Змінилася адреса: куди сплачувати податки та що з договором про визнання електронних документів

Волноваська ОДПІ звертає увагу, у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання — платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Юридичні особи — платники податків до закінчення року обліковуються в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що вони є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) — з ознакою того, що вони є платниками податків з наступного року.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а

контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.

Водночас у разі зміни платником податків місця реєстрації контролюючий орган в односторонньому порядку розриває з таким платником договір про визнання електронних документів рації. Утім платник податків, договір з яким розірвано, має право до складання нового договору.

При цьому варто пам’ятати про спрощення процесу укладання договорів про визнання електронних документів з територіальними органами ДФС. А саме — платник податків укладає один договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку, який надає право подавати податкові документи до будь-якого органу ДФС, в якому такий платник перебуває на обліку. Детальніше лист ДФС від 07.09.2016 р. № 19336/6/99-99-08-02-01-15

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Особливості формування податкового кредиту за касовим методом

Для платників ПДВ, які формують податковий кредит за касовим методом, податкова накладна включається до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунку платника ПДВ в оплату товарів (послуг).

Таким платникам згідно з пунктом 198.6 Податкового кодексу України (ПК) надано право формувати податковий кредит протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з їх банківських рахунків. Водночас пункт 50.1 ПК дозволяє платникам виправляти самостійно виявлені помилки у раніше поданій декларації з урахуванням трирічного строку давності, визначеного статтею 102 ПК. Враховуючи зазначені норми ПК, платник ПДВ, що застосовує касовий метод податкового обліку, суму ПДВ у належно складеній та зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній може включити до складу податкового кредиту:

-у будь-якому наступному звiтному (податковому) перiоді протягом 60 календарних днiв з дати списання коштів з банківського рахунку платника податку

або

-надіслати уточнюючий розрахунок (з урахуванням строку давності три роки) до декларації з ПДВ за звітний період, у якому відбулося списання коштів з банківського рахунку платника ПДВ в оплату товарів (послуг).

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Особливості реєстрації розрахункової книжки

Волноваська ОДПІ інформує: відповідно до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, реєстрація розрахункових книжок здійснюється в органах фіскальної служби за місцем реєстрації книги обліку розрахункових операцій.

Перед реєстрацією розрахункової книжки суб’єкт господарювання повинен забезпечити:

- заповнення на реєстраційній сторінці розрахункової книжки рядків, що містять найменування та податковий номер суб’єкта господарювання;

- відсутність у розрахунковій книжці квитанцій із серіями та номерами, що повторюються;

- відповідне заповнення реєстраційної сторінки, яка може розміщатися на останньому аркуші разом з квитанціями.

На кожну розрахункову книгу, що подається на реєстрацію, необхідно встановити засіб контролю таким чином, щоб унеможливити розкріплення книжки без порушення цілісності засобу контролю.

Реєстрація першої розрахункової книжки в органах фіскальної служби відбувається одночасно з реєстрацією книги обліку розрахункових операцій на окрему господарську одиницю або на реєстратора розрахункових операцій, другої та наступних - на підставі реєстраційної заяви.

У разі відсутності підстав для відмови посадова особа органів фіскальної служби не пізніше двох робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви проводить реєстрацію розрахункової книжки шляхом внесення даних до інформаційної системи ДФС.

Після реєстрації суб’єкт господарювання заповнює рядки реєстраційної сторінки розрахункової книжки (номер книжки, дата реєстрації, найменування контролюючого органу, серія та номер першого бланка, кількість бланків, номер установленого засобу контролю), після чого розрахункової книжки вважається зареєстрованою.

Додатково повідомляємо, що більш детально з таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 109.07).

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

28.09.2016 10:58