Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
Студент який працює - має право на пільгу

Волноваська ОДПІ звертає увагу, що відповідно до підпункту 169.1.3 статті 169 Податкового кодексу України, працюючий студент має право на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відсотків від загальної суми пільги ( у 2016 році це становить 1033 грн. 50 коп.) за умови, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 1930 гривень.

Якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується (п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ).

При нарахуванні заробітної плати студентам, які проходять практику на підприємстві згідно з договором, підприємство, як податковий агент, зобов’язаний утримати із суми такого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків, військовий збір за ставкою 1,5 відсотка та перерахувати зазначені податок і збір до бюджету у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Спрощенці сплачують орендну плату за землю на загальних підставах

Волноваська ОДПІ звертає увагу, що відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої-третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (пп. 4 п. 297 ст. 297 ПКУ).

Користування земельною ділянкою може виникати й на умовах оренди. Звільнення від сплати орендної плати, в тому числі платників єдиного податку, чинним законодавством не передбачено.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

У Волноваському районі відкрили власну справу 267 платників

.

З початку року розпочали власну справу 267 суб’єктів господарської діяльності, з них 37 юридичних осіб та 230 фізичних осіб – підприємців повідомила начальник Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Тетяна Чернецька.

Найбільш популярними видами діяльності серед новачків є роздрібна та оптова торгівля в неспеціалізованих магазинах, надання послуг перукарнями та салонами краси, роздрібна торгівля з лотків i на ринках та комп’ютерне програмування.

Переважна кількість суб’єктів господарювання здійснюють діяльність у м.Волноваха та Волноваському районі. В цілому по Волноваській ОДПІ з урахуванням приєднаних територій здійснюють діяльність 7759 суб’єктів господарювання з яких 6197 фізичні особи –підприємці.

Нагадаємо: для спрощення умов ведення бізнесу, Державною фіскальною службою України забезпечено взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в день надходження відомостей з Єдиного державного реєстру та відповідно зменшено до одного дня обмін інформацією між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та інформаційними системами ДФС.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Сплатили податок не на той рахунок…

Волноваська ОДПІ інформує, що ст.45 Бюджетного кодексу встановлено, що податки і збори вважаються сплаченими з дня зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок державного бюджету України.

Постановою НБУ від 21 січня 2004 року № 22 прописано, що відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, яка оформила платіжний документ. А саме, якщо платник податків в банківському платіжному документі на сплату податкового

зобов’язання зазначив неправильні/помилкові реквізити і кошти не надійдуть до відповідного рахунку, то сума податку буде вважатися не сплаченою.

У разі своєчасно виявлення помилки та повторно перерахованого податкового платежу на рахунок з правильними реквізитами до терміну сплати податкових зобов’язань, штрафні санкції та пеня нараховуватися не буде. Якщо термін сплати податкових зобов’язань вже минув, то згідно статті 126 Податкового кодексу за порушення правил сплати (перерахування) податків платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу і пені.

З метою уникнення помилок при сплаті податків до бюджетів рекомендуємо звіряти бюджетні рахунки для сплати податків і зборів всіх рівнів за тел.42098, або завітати до Волноваської ОДПІ каб.202

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Припиняєте підприємницьку діяльність – подайте підсумкову декларацію!

Волноваська ОДПІ нагадує, що особливості припинення підприємницької діяльності визначені Законом України від 13.05.2014 р. № 1258-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом”.

Зняття з обліку фізичних осіб – підприємців в контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від держреєстратора повідомлення про проведення припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до ЄДР.

Фізичні особи щодо яких внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця до Єдиного державного реєстру, подають підсумкову податкову декларацію. Така декларація подається у строки, визначені залежно від обраної системи оподаткування в період підприємницької діяльності.

“Фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з податкового обліку в територіальному органі Державної фіскальної служби лише у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів”.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Своєчасна сплата єдиного внеску - гарантія соціального захисту

Волноваська ОДПІ звертає увагу платників податків на обов’язок своєчасно і у повному обсязі сплачувати податки, збори, обов’язкові платежі.

Слід пам’ятати, що вирішення соціальних завдань, підтримка повноцінного функціонування економіки країни та її господарюючих суб'єктів залежить передусім від забезпечення своєчасних і у повному обсязі бюджетних надходжень.

Суб’єкти підприємницької діяльності у переважній більшості із року у рік демонструють чесність у сплаті податків. Тож, завдання податкової – продовжити стимулювати це ставлення, всебічно сприяти і підтримувати добросовісних платників, реагувати на ініціативи підприємницьких кіл і громадськості.

Так, Законом України від 24.12.2015 року № 909 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" значно зменшено податкове навантаження на платників податків шляхом зниження ставки до 22 % для всіх страхувальників.

Податківець акцентувала увагу на тому, що своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Нагадуємо: згідно з абз. 2 п.п.2 п. 6 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449), фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного року. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Тобто, граничний термін сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Підпунктом 2 п. 2 розд. VII Інструкції № 449 визначено, що за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 1 січня 2015 року та надалі, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Крім того, згідно зі ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073 - Х несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні платники податків, не зволікайте, та сплачуйте податки вчасно!

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Щодо складання звітності екологічного податку

Волноваська ОДПІ звертає увагу платників екологічного податку на правильність заповнення усіх реквізитів, застосування ставок та коефіцієнтів при складанні звітності з екологічного податку.

Слід зазначити, що податкова декларація екологічного податку та додатки до неї (далі - Декларація) складаються за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715. З метою уникнення методологічних помилок при заповненні платниками екологічного податку податкової звітності слід врахувати наступне:

- з 1 січня 2016 року збільшено на 26,7% ставки екологічного податку у порівнянні з тими, що діяли у 2015 році;

- у випадках, коли коефіцієнт дорівнює «1», у колонці 5 «коефіцієнт» додатка 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти» (далі – додаток 2) та колонках 5 і 6 «коефіцієнти» додатка 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах» до декларації зазначається «1»;

- у колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації коефіцієнт зазначається відповідно до Податкового кодексу України;

- у додатках 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення», 2 та 3 до Декларації платниками зазначається безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а не загальний - код групи забруднюючої речовини (відходів);

- у додатках 1 - 3 до Декларації платниками зазначається код забруднюючої речовини (відходів) і відповідні ставки, встановлені саме для цього коду забруднюючої речовини (відходів).

Нагадаємо, що платники екологічного податку складають і подають до контролюючих органів звітність протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Питання акцизного податку - під час проведення брифінгу в

Волноваській ОДПІ

Як поінформувала під час проведення брифінгу за участю місцевого ЗМІ заступник начальника Волноваської ОДПІ - начальник Новоазовсько-Докучаєвського відділення Волноваської ОДПІ Ірина Приймачова з початку року надходження акцизного податку до місцевих бюджетів склали 7140,0 тис. гривень, плата за ліцензію 671,0 тис.грн., додатково під час проведення фактичних перевірок застосовано фінансових санкцій за порушення ЗУ від 19.12.95р. №481 на суму 484,6 тис.грн.

Податківець зосередила увагу на питаннях складання первинних документів та звітності в системі електронного адміністрування реалізації пального, а також на актуальних питаннях нарахування і сплати податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Так, відповідно до абз. 3 п. 232.1 ст. 232 розд. VІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального є літри, приведені до температури 15° C. При цьому відпущені літри через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях для цілей розд. VІ Кодексу вважаються як літри, приведені до температури 15° C. Така одиниця обліку повинна використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.

Поряд із іншими питаннями під час проведення брифінгу обговорили і зміни, запропоновані проектом наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

Наприкінці заходу Ірина Приймачова наголосила на необхідності своєчасно і у повному обсязі декларувати та сплачувати податки, адже це запорука фінансової стабільності та добробуту кожного мешканця нашого району.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

На підтримку обороноздатності держави мешканці Донеччини спрямували 312 млн. гривень військового збору

За вісім місяців поточного року на підтримку обороноздатності держави від мешканців Донецького регіону надійшло 312 млн. гривень. Такі результати перевищують минулорічні надходження військового збору на 46 млн. грн. або на 17 відсотків.

Так лише у серпні, сплативши військовий збір, мешканці Донеччини поповнили державний бюджет України на 40 млн. гривень.

Стабільна динаміка надходжень передусім зумовлена сумлінною сплатою податків та підвищенням розміру мінімальних заробітних плат. Також, вагомим джерелом наповнення державної казни є робота фіскальних органів Донецької області з легалізації ринку праці та протидії виплатам неофіційних заробітних плат.

Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходів, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та низки інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

ГУ ДФС у Донецькій області

На 1 мільярд гривень збільшились надходження податку на доходи фізичних осіб від платників Донеччини

З початку 2016 року до Зведеного бюджету країни платники Донеччини перерахували понад 4,3 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб, що є одним з найкращих показників серед регіонів України.

В порівнянні з минулорічними показниками надходження від сплати зазначеного податку збільшились на 1 мільярд гривень або на 30 відсотків.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом в наповненні місцевих бюджетів, його питома вага від загальних надходжень становить 62%. Так, з початку року місцеві бюджети отримали понад 3,2 млрд. грн. цього податку.

До державного бюджету надходження податку на доходи фізичних осіб за січень-серпень склали майже 1,1 млрд. грн., лише у серпні цей показник склав 143 млн. гривень.

Податок на доходи фізичних осіб напряму залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями фіскальної служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин, комплекс контрольно-перевірочних заходів з метою збереження державних соціальних гарантій для громадян.

Фіскальна служба Донецької області вдячна роботодавцям, які сумлінно відносяться до підвищення рівня заробітних плат та своєчасно сплачують податки. Адже за рахунок цих коштів насамперед фінансуються заходи держави в соціальній сфері.

ГУ ДФС у Донецькій області

За 8 місяців 2016 року понад 5,3 тисячі платників Донецького регіону отримали ключі електронного цифрового підпису

Протягом 8 місяців 2016 року 5339 платників отримали безкоштовні ключі електронного цифрового підпису у відокремлених пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, які розташовані в м. Краматорську та м. Маріуполі.

Найчастіше безкоштовними послугами з отримання ключів ЕЦП користувались платники податків - фізичні особи. За вісім місяців п.р. ключі електронного цифрового підпису АЦСК ІДД ДФС України отримали 3215 фізичних осіб та 2124 юридичних осіб.

За податкові періоди «липень 2016 року» та «ІІ квартал 2016 року» надали звітність засобами телекомунікаційного зв`язку 99,7% платників ПДВ та 87% страхувальників, а також 63 % юридичних осіб та 57% підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.

Серед платників Донеччини набуває популярності сервіс «Електронний кабінет платника податків». Якщо за шість місяців 2016 року скористались зазначеним сервісом всього 953 платника, то за вісім місяців користувачами Електронного кабінету стали 4160 платників області..

Через сервіс «Електроний кабінет платника» (оновлену версію) платники мають можливість листуватись з органом ДФС в електронному вигляді, отримувати інформацію із реєстрів, бланки звітності, контактні дані та адреси центрів обслуговування тощо. Оновлений сервіс надає можливість платнику працювати у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

ГУ ДФС у Донецькій області

На Донеччині в рамках операції «Акциз-2016» вилученопально-мастильніматеріали на суму понад 1 млн. гривень

Головнимуправлінням ДФС у Донецькійобластіпродовжуєтьсяпроведення комплексу широкомасштабнихорганізаційно-практичнихзаходів в рамках операції «Акциз-2016», направлених на постійниймоніторинг ринку товарівданоїгрупи та запобіганнярозповсюдженняфальсифікату.

Співробітникамислідчогоуправлінняфінансовихрозслідуваньспільно з оперативнимуправлінням ГУ ДФС у Донецькійобласті в рамках кримінальногопровадження, внесеного до Єдиногореєструдосудовихрозслідувань за ч.1 ст.204 КК України (незаконневиготовлення, зберігання, збутаботранспортування з метою збутупідакцизнихтоварів), проведено заходи, спрямовані на викриттяфактів незаконного обігупально-мастильнихматеріалів на територіїобслуговування.

За результатами проведенихзаходіввстановлено факт реалізаціїнеякіснихпально-мастильнихматеріалів з ознакамифальсифікації на 5 АЗС на територіїДонецькоїобласті.

В ходіпроведенихобшуків на 5 АЗС виявлено та вилучено 37,2 тонн бензину та 12 тонн дизельного пального на загальну суму 1 млн. 80 тис. гривень.

Слідствотриває.

ГУ ДФС у Донецькійобласті

За матеріаламифіскальноїслужбиДонеччини порушено

кримінальнихпроваджень на суму майже 546 млн. гривень

За результатами дослідженнядіяльностісуб`єктівгосподарюванняДонецькоїобластіуправліннямборотьби з відмиваннямдоходів, одержанихзлочинним шляхом, за січень – серпень 2016 року підготовлено та направлено до правоохороннихорганів для прийняттярішеннязгідно з Кримінальним кодексом України (ККУ) 59 матеріалів, за результатами розглядуякихправоохоронними органами обліковано в ЄРДР (Єдиномуреєстрідосудовихрозслідувань) 21 кримінальнепровадження на суму 545,7 млн. грн., у т.ч за ст. 209 ККУ «легалізація (відмивання) доходів, одержанихзлочинним шляхом» - 1 на суму 0,9 млн. гривень.

З 59 підготовленихуправліннямматеріалів 34 складеностосовнопорушень у сферідержавнихзакупівель, з них 9 матеріалівбулоприєднано до кримінальнихпроваджень, обліковано в ЄРДР 9 кримінальнихпроваджень на суму збитків 52,8 млн. гривень.

З метою недопущеннявикористаннябюджетнихкоштів поза правовим полем фіскальною службою Донеччини продовжуютьвживатися заходи щодовиявлення, аналізу та організації проведенняперевірокосіб, якіздійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержанихзлочинним шляхом.

ГУ ДФС у Донецькійобласті

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

20.09.2016 12:06