Самовільне спалювання створює загрозу рослинному та тваринному світу

За інформацією Головного управління ДС НС України у Львівській області на даний час на Львівщині значно зросла кількість пожеж в екосистемах, на об'єктах народного господарства, в лісах, торфовищах та сільськогосподарських угіддях, основною причиною виникнення яких є випалювання сухої рослинності на полях та луках.
Самовільне спалювання створює загрозу рослинному та тваринному світу, а нерідко і життю людей, та може бути причиною некерованих надзвичайних ситуацій, призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров'я, а також завдає значної шкоди земельним ресурсам, погіршує якість родючості ґрунтів на земельних ділянках.
Окрім того, на природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав'янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев та кущів. Знищення природньої листяної підстилки мінімум вдвічі збільшує промерзання ґрунту. Разом із залишками рослинності вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б значно підвищити врожайність у наступні роки.
Також, застосовуючи відкритий вогонь, громадяни в подальшому дуже часто не в змозі його контролювати, що призводить до масштабних пожеж на полях області.
Приборкати таку пожежу дуже складно, нерідко для цього доводиться залучати сили державних рятувальних підрозділів, а тому на гасіння таких пожеж затрачаються значні кошти державного бюджету.
Температурний режим серпня показує, що небезпека від загорань при недбалому поводженні з вогнем може виникнути в будь-який час.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій міської ради звертається до мешканців міста бути обережними, не спалювати залишки рослинності та суху траву.
У випадку, якщо ви помітили стихійне загорання – негайно телефонуйте за телефоном 101.
Джерело: stryi-rada.gov.ua
Категорії: Новини Львова Новини Стрия Новини Дрогобича Новини Сколе Новини Трускавця Новини Нового Роздолу Новини Жидачева Новини Миколаєва
01.08.2016 19:13