Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
На допомогу платникам: терміни звітування та сплати податків у липні 2016 року

Для своєчасного подання звітності до фіскальних органів та сплати податків і зборів до бюджету України Волноваська ОДПІ нагадує про терміни подання звітності та сплати податків у липні 2016 року:

Останній день подання звітності у липні:

08.07.2016- попередньої заявки-розрахунку про потребу в марках акцизного податку на вересень 2016 року; декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на липень 2016 року;

11.07.2016 - звітів про обсяги виробництва та реалізації спирту, про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв, про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за червень 2016 року (форми

№ 1-РС, № 2-РС, № 3-РС); звітів про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв, про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів, про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі, про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі за червень 2016 року (форми № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ);

15.07.2016 - звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за червень 2016 року; довідки про використані розрахункові книжки за червень 2016 року;

19.07.2016 - корегування попередньої заявки-розрахунку про потребу в марках акцизного податку на вересень 2016 року;

20.07.2016 - податкової декларації з ПДВ, декларації акцизного податку, податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), податкової декларації з рентної плати за червень 2016 року; звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за червень 2016 року;

25.07.2016 - декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на серпень 2016 року.

Граничний термін сплати у липні:

19.07.2016 - єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, за IІ квартал 2016 року; авансового внеску з податку на доходи фізичних осіб, фізичними особами-підприємцями, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, за IІ квартал 2016 року;

20.07.2016 - авансового внеску з єдиного податку за липень 2016 року платниками єдиного податку 1 та 2 груп; єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за червень 2016 року; доплати за червень 2016 року (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції;

29.07.2016 - єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами з доходу, податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих на поточний або депозитний банківській рахунок, військового збору, ПДВ, акцизного податку, рентної плати за червень 2016 року; податку на доходи фізичних осіб, зазначеного в річній декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами; військового збору, зазначеного в річній декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами; єдиного податку платниками четвертої групи за ІІ квартал 2016 року.

Нагадуємо, що заповнення розрахункових документів у разі сплати податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску здійснюється у порядку, затвердженому Наказом Міністерства Фінансів України від 24.07.2015 №666 "Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів" . Довідки за телефонами: 4-20-98.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Новації законодавства: змінено порядок заповнення податкової накладної

Волноваська ОДПІ інформує: 01.07.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016 № 503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ № 503), яким внесено зміни, зокрема, до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307).

Порядок № 1307 доповнено нормами, якими передбачено, що у разі якщо операції, визначені п.44 підрозд.2 розд.XX Податкового кодексу України, мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:

покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;

покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця.

Крім того, Наказом № 503 внесено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21.

Додатково повідомляємо, що з текстом Наказу №503 можна ознайомитися на офіційному веб - порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/normativno-pravovi-akti/68808.html.


Волноваські платники перерахували до бюджету 6,5 млн. грн. екологічного податку

Як повідомила начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Волноваської ОДПІ Наталія Кулаченко - за перше півріччя 2016 року суб’єкти підприємницької діяльності, мешканці Волноваського району, які перебувають на обліку в Волноваській ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області, перерахували до бюджету 6,5 млн. грн екологічного податку, що більше на 3,6 млн. грн від індикативного показника.
Податківець також нагадала, що згідно змін, які вступили в дію з 1 січня 2016 року, збільшено ставки за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення: азоту оксидів до 1968,65 грн./т (з 1553,79), ацетону - 738,45 (582,83), вуглеводнів - 111,26 (87,81), озону - 1968,65 (1553,79) тощо.
Відповідним чином зросли і ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти.
Платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, які здійснюють:
викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів;
утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); – тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії термін.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Хто не може застосовувати спрощену систему оподаткування

Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, у якого статутний капітал не сформовано і який має одного або декілька засновників — юросіб, що не є платниками єдиного податку, не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Перелік обмежень для застосування спрощеної системи визначено пп. 291.5.5 ПКУ, зокрема, суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам — неплатникам єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Скористайтесь електронним сервісом «Електронний кабінет платника»

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.
У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.
Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Надходження до бюджетів зростають

Вирішення соціальних завдань,підтримка повноцінного функціонування економіки країнита її господарюючих суб'єктів залежить передусім від забезпечення своєчасних і у повному обсязі бюджетних надходжень. І податківці, і всі громадяни не можуть стояти осторонь питань наповнення бюджетів. Цей аспект життя суспільства – бюджетна та податкова політика – стосується кожного з нас і має бути прозорим, а відповідна інформація доступною для пересічних громадян .

За підсумками у першому півріччі 2016 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 229,7 млн. грн – повідомила начальник Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Тетяна Чернецька.

До Державного бюджету зібрано 83,2 млн.грн. Індикативний показник виконано на 110,8 відсотка.

Позитивні тенденції розвитку економіки держави знайшли адекватне відображення у розрахунках з бюджетом підприємств різних секторів економіки.

Визначальним платежем залишається такий податок, як податок на додану вартість, питома вага якого у загальних обсягах становить майже 25%.

Надходження місцевого бюджету склали 146,4 млн.грн індикативний показник виконано на 120,5 відсотка.

Основним джерелом наповнення бюджету району є податок на доходи фізичних осіб. Станом на 01.07.2016 р. до районної казни надійшло 87,3 млн. гривень податку, що становить 59,6 відсотка усіх надходжень до місцевого бюджету.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Яким чином обчислюється сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для ФО?

Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Інформує: відповідно до п.п. 266.4 1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.
Згідно з п.п. 266.7 1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у такому порядку:
а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до п.п. «а» або «б» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки податку;
б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів зменшеної відповідно до п.п. «а» або «б» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки податку;
в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у ормує:тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до п.п. «в» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки податку;
г) сума податку, обчислена з урахуванням п.п. «б» і «в» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;
ґ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартири) та/або 500 кв.м. (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» - «г» цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Підпунктом 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Змінилося найменування юридичної особи, яку заяву потрібно подавати? Підприємство є платником ПДВ.

Начальник відділу обслуговування платників Волноваської ОДПІ Андрій Заіченко звертає увагу платників податку, що У разі зміни платником податку найменування та внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) контролюючі органи вносять відповідні зміни до облікових даних платника податків на підставі відомостей, отриманих з ЄДР.

Тоді подавати заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» до контролюючих органів (як за основним місцем обліку, так і за неосновним) не потрібно.

Із дати державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, що стосуються відомостей, включених до ЄДР (зокрема, щодо найменування), платник податків у податковій звітності має зазначати своє змінене (нове) найменування.

Також зауважив, що для перереєстрації платника ПДВ у разі зміни його найменування, цей платник подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація». При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється. До дати перереєстрації платника ПДВ (упродовж трьох робочих днів) у зв’язку зі зміною найменування такий платник при складанні податкових накладних може одночасно зазначати своє нове та попереднє найменування.

Варто зазначити, що при зміні найменування юридичної особи, її посадові особи повинні отримати нові сертифікати відкритих ключів та надати повідомлення з інформацією щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифіката).

Додатково повідомляємо, що з листом Державної фіскальної служби України від 21 березня 2016 року № 6092/6/99-99-19-03-02-15 «Щодо окремих питань, пов’язаних із зміною найменування юридичної особи, порядком подання до контролюючого органу податкової звітності в електронній формі, складання податкових накладних і реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних» можна ознайомитися на сайті ДФС України за посиланням: http://sta-sumy.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/67476.html.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Мешканцям Волноваського району нагадали про необхідність сплати земельного податку

Фахівці Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області проводять широкомасштабну масово – роз’яснювальну роботу з мешканцями Волноваського району щодо податку на землю.
Актуальність зазначеної теми зумовлена наближенням терміну сплати громадянами зазначених платежів, тож податківці проінформували платників не тільки щодо нюансів нарахування, але й термінів сплати.
Зокрема, фахівець сектору організації роботи проінформувала , що платникові до 1 липня 2016 року надсилається податкове повідомлення – рішення про сплату податку. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення.
Розповіла посадовець і про ставки земельного податку за земельні ділянки, і про розмір орнендної плати. Так, плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, і відповідно кожна місцева рада приймає рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю.
Крім того, повідомляємо, що у разі виникнення будь-яких спірних питань, громадяни мають можливість звернутися до Волноваської ОДПІ з метою їх урегулювання.
Волноваська ОДПІ звертає увагу громадян на необхідність своєчасного виконання обов’язку перед державою в частині сплати земельного податку або орендної плати. Адже плата за землю – один із суттєвих резервів наповнення місцевого бюджету. До речі, у минолому році від юридичних та фізичних осіб надходження від плати за землю до бюджету склали 21,2 млн.грн.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

07.07.2016 14:59