Новини Волноваської ОДПІ

На допомогу платникам у червні 2016 року: терміни звітування та сплати податків
Для своєчасного подання звітності та сплати податків і зборів до бюджету України Волноваська ОДПІ нагадує про терміни подання звітності та сплати податків у червні 2016 року:
Останній день подання звітності у червні :
15 червня 2016 р. - звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за травень 2016 р.; довідки про використані розрахункові книжки за травень 2016 р.; заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з IIІ кварталу 2016 р. та розрахунку доходу за попередній календарний рік;
17 червня 2016 р. - заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з IІI кварталу 2016 р.;
21 червня 2016 р. - корегування попередньої заявки-розрахунку про потребу в марках акцизного податку (на серпень 2016 р.); податкової декларації з ПДВ за травень 2016 р.; декларації акцизного податку за травень 2016 р.; податкової декларації з плати за землю за травень 2016 р. платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у травні 2016 р.; звіту про суми нарахованої заробітної плати та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за травень 2016 р.; податкової декларації з рентної плати за травень 2016 р.;
25 червня 2016 р. - декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію.
Останній день сплати у червні :
17 червня 2016 р. - авансового внеску з єдиного податку за червень 2016 р. платниками єдиного податку 1 та 2 груп;
21 червня 2016 р. - єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за травень 2016 р.; доплати (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції;
29 червня 2016 р. - єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами з доходу за травень 2016 р.;
30 червня 2016 р. - податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2016 р.; податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за травень на поточний або депозитний банківській рахунок; військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2016 р.; плати за землю за травень 2016 р.; ПДВ за травень 2016 р.; акцизного податку за травень 2016 року.
Шановні платники податків! Уважно заповнюйте реквізити документів на переказ у разі сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Вказавши помилкові реквізити, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже не буде вчасно погашена сума грошового зобов’язання.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Як застосовуються штрафні санкції за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) в контролюючих органах?
Волноваська ОДПІ інформує, що статтею 117 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено фінансову відповідальність у вигляді штрафних санкцій за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) в органах державної податкової служби.
Зокрема, неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ (пп. 63.3, 63.9 ст. 63, пп. 64.4 - 64.6 ст. 64, пп.65.1, 65.3 ст. 65, ст. 66 ПКУ): тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
При цьому, складається податкове повідомлення-рішення за формою «Р», згідно з вимогами, установленими Порядком надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за № 124/28254.
Порушення, передбачені ст.117 ПКУ контролюючі органи виявляють у процесі проведення документальних перевірок.
Додатково повідомляємо, що з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 119.12)
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
На «гарячій лінії» - «Виплата заробітної плати у конвертах»
На питання, які надходили в ході проведення чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» від громадян району щодо виплати заробітної плати відповідала начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Лариса Миколаївна Іванілова.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні запитання від городян.
Питання 1: Який розмір мінімальної заробітної плати на теперішній час ?
Відповідь: Законом України від 25.12.2015 № 928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік» затверджено розмір мінімальної заробітної плати, а саме: з 1 травня складає - 1450 грн, з 1 грудня - 1550 гривень.
Питання 2: Чи можна працівнику, оформленому на неповний робочий день, виплачувати зарплату, меншу за мінімальну ?
Відповідь: Згідно зі ст. 95 Кодексу законів про працю, мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не можуть провадить оплату за виконану працівникам місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). Тобто саме за виконання місячної норми працівнику виплачують посадовий оклад (тарифну ставку), який не може бути низчим за мінімальну зарплату. (з 01.05.2016 року – 1450 грн).
Питання 3: Чи потрібно повідомляти податкову інспекцію про прийняття на роботу працівника? Яким чином подається?
Відповідь: Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. На виконання цієї норми Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 17.06.2015 р. № 413 Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.
Згідно з Порядком повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
У формі повідомлення зазначають: тип повідомлення (початкове, скасовуюче); прізвище, ім’я, по батькові застрахованої особи; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); номер і дату наказу (розпорядження) про прийняття на роботу; дата початку роботи; категорію особи (з трудовою книжкою, без трудової книжки).
Питиння 4: Чи оподатковується ПДФО вартість спеціального (у тому числі форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів,при звільненні працівника
Місячну норму встановлюють з огляду на тривалість робочого часу працівника, яка не повинна перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗоП). А коли особа працює неповний робочий час (виконує неповну норму), роботу оплачують пропорційно до відпрацьованого часу (виконаної норми).
Відповідь: Якщо працівник, який припинає трудові відносини з працедавцем, не повертає йому спеціальний (у тому числі формений) одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, граничний строк використання яких не настав, то вартість такого майна включається до складу місячного оподатковуваного доходу.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Телефони «гарячої лінії» щодо переміщення вантажів.
Головне управління ДФС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії» 0993683346 та 0507068055, а також на електронну адресу donetsk-ato@sfs.gov.ua із зазначенням П. І. Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Джерело: guru.ua
Категорії: Новости Волновахи
13.06.2016 12:36