Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
До місцевого бюджету надійшло понад 1,2 млн. грн. акцизного податку

Протягом січня-лютого 2016 року року платниками Волноваського району перераховано до бюджету понад 1,2 млн. гривень акцизного податку. Про це зазначає начальник Волноваської ОДПІ Тетяна Чернецька.
Посадовець нагадує, що платники акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5% під час реалізації алкоголю та пива, тютюну та тютюнових виробів, а також 0,042 євро за кожний літр реалізованого ( відпущеного) пального. Звітним податковим періодом для роздрібного продажу акцизу є календарний місяць ( не пізніше 20 числа).

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Якщо ви здаєте нерухомість в оренду

Здавання житлового майна в оренду регулюється статтями 319 і 320 Цивільного кодексу України, згідно з якими власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на свій розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.
Трапляються випадки, коли громадяни забувають, що згадане джерело заробітку підлягає оподаткуванню.
Зокрема, відповідно до п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 розд. ІV Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, в тому числі дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому ст. 170 ПКУ, яка регулює особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм.
Тобто, громадянину-орендодавцю, який здає квартиру (іншу нерухомість) фізичним особам і не є підприємцем, після кожного кварталу протягом 40 днів необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб з нарахованого доходу. Якщо це дохід, отриманий за минулий рік, і за місяць він становив менше 12180 гривень, то ставка податку становитиме 15%, якщо сума буде більша, то ще 20% від суми перевищення. Крім того необхідно сплатити і військовий збір у розмірі 1,5 %.
Якщо ж дохід від здавання нерухомості в оренду, житловий найм буде отриманий вже у цьому році, то сплачувати потрібно 18 % податку на доходи фізичних осіб незалежно від розміру такого доходу та 1,5 % військового збору.
При цьому суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року потрібно відобразити у річній податковій декларації.
Декларацію про майновий стан і доходи, отримані в 2015 році, необхідно подати до 1 травня 2016 року до органу ДФС за податковою адресою платника податку, вказавши, зокрема, доходи від здачі нерухомості в оренду. Зокрема, платники податків Волноваського району, подають декларації до ЦОП ДПІ у Волноваському районі за адресою: м. Волноваха вул.. Менделєєва 4. Телефони для довідок: (06244)45090 та (06244)41904.
У випадку здавання майна в оренду підприємцю або юридичній особі (підприємству, організації, банку), відповідальним за оподаткування буде орендар.
Волноваська ОДПІ звертає увагу, що офіційна оренда - це нормальна практика всіх цивілізованих країн, але ж не потрібно забувати про те, що тіньовий ринок житлової нерухомості - це недоотримання коштів місцевими бюджетами.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Як отримати податкову знижку у 2016 році

Волноваська ОДПІ повідомляє, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року на підставі поданої до органу ДФС, за місцем реєстрації фізичної особи, річної податкової декларації, яка подається до 31 грудня включно на ступним за звітним податковим роком.
Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:
• частина суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;
• суму коштів або вартість майна, перерахованих (придбаних) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;
• суму коштів, сплачених платником податку на користь навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Нагадаємо, що така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ (у 2015 році це 1710 грн.), у розрахунку на кожного, хто навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;
• суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок;
• суму витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік, а також оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
• суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;
• суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
Документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Оригінали цих документів не надсилаються до контролюючого органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом. Нагадаємо, що на даний момент, строк позовної давності становить 1095 днів або 3 роки.
Обмеження права на нарахування податкової знижки
Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту — фізичній особі, який через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і офіційно повідомив про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.
Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Якщо за 2015 рік сума доходів від двох і більше податкових агентів перевищує 146160 грн. – потрібно подати декларацію

Однією з особливостей Кампанії декларування у 2016 році є те, що фізичні особи, які протягом 2015 року отримували дохід від двох та більше податкових агентів, подають декларацію про майновий стан та доходивостаннє у зв’язку із змінами, внесеними до ст.167.1 Законом України від 24.12.2015 року №909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Обов'язок подавати декларацію такими громадянами встановлено абз. «є» п. 176.1 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI в редакції, яка діяла до 01.01.2016 року. Згідно з вказаною нормою:
По-перше, декларувати потрібно лише конкретний вид доходу, а саме зарплату та винагороди за цивільно-правовими договорами.
По-друге, декларуються такі доходи лише у випадку їх отримання від податкових агентів.
По-третє, декларувати потрібно доходи, отримані від двох та більше податкових агентів.
I по-четверте, декларувати потрібно доходи лише в тому разі, якщо загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. У 2015 році ця сума становила 146160 грн.
Нагадуємо, що податковим законодавством встановлено строк для подання декларації - до 01 травня року, що настає за звітним;
При отриманні доходів від двох та більше податкових агентів заповнюється додаток Ф1 до декларації про майновий стан та доходи.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Податковою міліцією Донецької області припинено діяльність конвертаційного центру з обігом понад 200 млн.грн.

Співробітниками податкової міліції Головного управління Державної фіскальної служби Донецької області спільно з Головним відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ та Прокуратурою Донецької області припинено діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру», який протягом 2015 року надав послуги підприємствам реального сектору економіки, переважно зернотрейдерам Київської, Кіровоградської, Полтавської, Миколаївської та інших областей, із пособництва в ухиленні від сплати податків на загальну суму понад 54 млн.грн. До складу виявленої злочинної групи входило 4 активних співучасники, якими до протиправної діяльності залучено ряд підставних осіб, на ім’я яких зареєстровано 87 суб’єкти господарської діяльності з ознаками «фіктивності».
Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за 2015 рік склав понад 200 млн.грн.
Проведено санкціоновані обшуки за адресами розташування офісних приміщень, проживання учасників злочинної групи. Під час обшуків вилучено печатки 20 підприємств, грошові кошти в іноземній валюті, велика кількість банківських карток, за допомогою яких безготівкові грошові кошти конвертувались у готівкові та інші докази, що свідчать про протиправну діяльність.
Слідство триває.

Прес-служба ГУ ДФС у Донецькій області

Під час операції «Акциз» на Донеччині вилучено товарів на 2 мільйони гривень

У лютому 2016 року в рамках операції «Акциз-2016» оперативними співробітниками ГУ ДФС у Донецькій області спільно з фахівцями Донецької митниці проведено оперативно – профілактичні заходи, за результатами яких з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів (спирту, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів) на загальну суму 2 млн. гривень.
Протягом поточного місяця складено 17 адміністративних протоколів за статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 484 Митного кодексу України, розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 204 Кримінального кодексу України.
Дії співробітників ГУ ДФС у Донецькій області під час проведення операції «Акциз-2016» направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікованої продукції, яка шкодить здоров’ю громадян.

Прес-служба ГУ ДФС у Донецькій області

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

16.03.2016 15:58