1630 кандидатів. Саме стільки людей подали заявки у нову патрульну поліцію Чернігова за перші два дні прийому
Про це повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» начальник УМВС області Едуард Альохін.
За перший день прийому, у неділю, 13 вересня, у поліцейський патруль подали 932 заяви — 371 письмову та 561 онлайн. За другий день, 14 вересня, 698 заяв — 233 письмові та 465 онлайн.
Письмово анкети можна прийти заповнити у будинок засідань Чернігівської облради. При собі мати паспорт, ідентифікаційний код, водійські права. Онлайн-анкета заповнюється на сайті www.mvs.gov.ua.
Анкети приймають від усіх, незалежно від статі і роду діяльності. Проте є вікове обмеження — від 21 до 35. Сімдесят процентів кандидатів за два дні — чоловіки, тридцять — жінки. Діючих співробітників МВС серед потенційних патрульних — п’ять відсотків. Співробітники МВС пробують свої сили на загальних підставах.
Читайте також: В
Чернигове презентовали новую патрульную полицейскую службу
Заповнення анкети — це лише перший етап відбору (всього етапів шість, потім навчання та іспит). Він триватиме до 5 жовтня. Всього у патрульну поліцію Чернігова планують набрати 200 чоловік (можливо, потім буде додатковий конкурс). До своїх обов’язків вони мають приступити у січні 2016 року. Нові патрульні замінять співробітників ППС і ДАІ Чернігова.
13 вересня у приміщенні засідань облради та біля нього було гаряче.
— Досвід невеликих обласних центрів показує — найбільший конкурс якраз у таких містах, як Чернігів, — зазначив шеф патрульної поліції України Олександр Фацевич, котрий приїхав на «старт» поліції в Чернігові.
— Патрульна поліція — це перший крок, — сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, він також був у обласному центрі. — Очевидно, для вас буде важлива ще й дорожня патрульна поліція на трасі Чернігів - Київ. Вона в найближчих планах. У жовтні ми паралельно починаємо проект дільничних та проект «Корд» (поліцейський спецназ).
Набір почався о десятій годині ранку. До одинадцятої вишукувалася чимала черга з кандидатів. Вони з цікавістю роздивлялися хлопців і дівчат, які вже стали патрульними поліцейськими і приїхали з Києва на «старт» реформи в Чернігові. Усі молоді, красиві. У класній формі та на нових машинах. До міліції працювали хто де: один у торгівлі, другий — у сфері документації, третій — барменом. У когось це перше місце роботи.
Читайте також: Желающие стать черниговскими полисменами: и зеленые юнцы, и беременные
Анкета проста, українською. У ній запитують паспортні дані, який заклад закінчив, місце роботи і чи працював в органах внутрішніх справ. Обов’язково потрібно мати електронну пошту. Кажуть, саме за допомогою неї йде подальше інформування — пройшов чи ні.
Крім вікового цензу, на подання анкети обмежень майже немає. Треба закінчити школу або виш, мати водійські права категорії «В», не мати судимості. Після заповнення анкети її потрібно здати на перевірку. Прийом і обробку заяв проводить УМВС України в Чернігівській області. Працівники нашої міліції з бейджиками «Моя нова поліція» сиділи за столиками, перевіряли, чи не допустила людина помилок при заповненні. Як повідомили у прес-службі УМВС області, разом з чернігівцями працюють кияни. Вони контролюють процес прийому анкет. Саме кияни займатимуться відбором кандидатів, тестуванням. «Можливість втручання з боку міліції на хід набору виключена», — сказав Едуард Альохін.
28-річний кандидат Сергій Григор’єв з Мени (зараз живе в Чернігові) прийшов одним із перших.
— Раніше працював у «Беркуті», в
Броварах, — каже хлопець. — Три роки тому звільнитися за власним бажанням. Я вже проходив відбір у київський патруль. Не здав віджимання. Було дуже жорстко. А я прийшов непідготовленим. Тепер тренуюся.
— У мене дві освіти. Перша юридична. Також я фахівець з управління проектами. Працювала не за спеціальністю — фахівцем з інформаційних технологій. Зараз взагалі не працюю. Мама сказала, що в Чернігові відбір, вирішила себе спробувати, — говорить 25-річна Тамара Драпогуз із села Омелянів Козелецького району (живе в Чернігові). — Які шанси, сказати важко. Вірю у справедливість відбору — кажуть, кандидатів за рівнем інтелекту відсіюватиме комп’ютерна система. У патрульну поліцію хочу тому, що вірю в неї і в реформу. До того ж для середньостатистичної людини з Чернігова вісім тисяч — це дуже хороша зарплата. Небезпечної роботи не боюся, я порушників однією лівою.
— Завжди мріяв працювати в правоохоронних органах. Але не було можливості, — каже 21-річний чернігівець, студент юридичного факультету Чернігівського технологічного університету Іван Сова.
Якщо сподобаєшся по анкеті, наступним етапом відбору має стати перевірка загального рівня знань, далі — фізпідготовка, медогляд, психодіагностичний тест. Тести мають проходити в Чернігівському державному технологічному університеті. Останній етап — співбесіда. Як розповідають хлопці, котрі вже працюють патрульними поліцейськими у Києві, співбесіду проводять три-чотири людини. Одна — з Міністерства, команди, що реалізує реформу. Решта — психологи, соціологи.
З 7 листопада старої міліції більше не буде. Лише поліція.
Джерело: gorod.cn.ua
Категорії: Новости Чернигова Новости Броваров
21.09.2015 13:07