Щодо порядку реєстрації податкових накладних

 Щодо порядку реєстрації податкових накладних
ДПІ у Волноваському районі нагадує, що з 1 липня 2015 року Система електронного адміністрування ПДВ працює у повному режимі. У зв’язку з цим реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється виключно на суму податку, обраховану за формулою, визначеною пунктом 200'.З статті 200 і Кодексу .
SНакл = SНаклОтрS+SМитн +SПопРах -SНаклВид — SВідшкод — Sперевищ,
де:
SнаклОтр- загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН;
Sмитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;
SпопРах - загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника;
SнаклВид — загальна сума податку за виданими платником податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН;
Sвідшкод _ загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань;
Sперевищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН.
Таким чином, з 1 липня 2015 року при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.
Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено.
У такому випадку (в тому числі якщо реєстраційна сума має від’ємне значення) з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:
отриманих податкових накладних та розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;
сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;
поповнення рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок).
Наприклад: якщо платнику необхідно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій сума ПДВ становить 20 тис. грн., при цьому його реєстраційна сума має від’ємне значення і становить -5 тис. грн., то платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 25 тис. грн.
Звертаємо увагу, що термін реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ у звичайному режимі становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документа. При цьому з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН передбачені штрафні санкції згідно діючого законодавства.
Довідково: відповідне роз’яснення надано ДФС України у листі від 14.07.2015 р. №25450/7/99-99-19-03-07

ДПІ у Волноваському районі
ГУ Міндоходів у Донецькій області

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

24.07.2015 14:46