Чернігівські ялинки роз’їдуться по всій Україні
Чернігівські ялинки роз’їдуться по всій Україні
Вже скоро відзначатимемо Новий рік. Погодьтеся, це улюблене свято мільйонів людей не можна уявити без мандаринів, шампанського, подарунків і, звісно, лісової красуні. До речі, вибір ялинки - справа відповідальна. Від того, яке деревце придбаєте, залежатиме не лише святковий настрій, а й здоров'я. Штучні й натуральні ялинки або сосни можуть спричинити алергію і навіть отруєння. Тож, щоб не зіпсувати свята ні собі, ні дітям, потрібно купувати лише екологічно безпечні деревця на санкціонованих базарах.
«Мейд ін Чайна»
Більшість штучних ялинок, які продають на чернігівських ринках, китайського виробництва. Переконалася в цьому особисто. До того ж чимало реалізаторів новорічних красунь навіть не знають, із чого вони зроблені і наскільки безпечні. Звісно, у Чернігові торгують і якісними штучними ялинками. Коштують вони недешево. Щоправда, роблячи дорогу покупку, слід бути уважним і не соромитися запитувати сертифікат якості. Добросовісний продавець обов'язково його покаже.
Новий рік пахне хвоєю
Традиційно багато співвітчизників хочуть зустрічати Новий рік із натуральною ялинкою, бо з дитинства не уявляють цього свята без смолистого запаху хвої. Щоправда, варто пам'ятати - натуральне дерево теж не завжди безпечне. Фахівці радять не купувати ялинки у випадкових продавців. Тим паче, що з року в рік лісівники Чернігівщини збільшують плантації новорічних ялинок і сосен, аби кожен бажаючий зміг придбати лісову гостю, що не зашкодить здоров'ю.
- У 2010 році було 21,1 гектара новорічних деревець, а в нинішньому -96,9 гектара. Купують чернігівські ялинки не лише жителі області, а й гості зі столиці, південних та східних областей нашої держави, - каже перший заступник начальника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Пономаренко. - Нині зелену красуню можна придбати на території садиби кожного лісництва та на чотирнадцяти ялинкових базарах. (У Чернігові їх облаштують на ринку «Нива», Центральному та поблизу Привокзального. - Авт.) Усі ялинки, якими торгують лісівники, із чіпом і тавром. Це означає, що вони радіологічно безпечні. Також за штрихкодом на чіпі можна встановити, де деревце росло. Цьогоріч плануємо реалізувати майже 41 тисячу новорічних зелених красунь.
За словами головного лісничого ДП «Остерський держлісгосп» Валентина Судака, покупці надають перевагу соснам. Порівняно з ялинкою, ці деревця практично не осипаються. Тож господиням не треба турбуватися про додаткове прибирання оселі. На санкціонованому базарі новорічне деревце можна придбати щонайменше за п'ятдесят гривень.
Лісники зрубили деревце, яке обрала сім'я Сліпканів
Для любителів екзотики
Крім зрубаних новорічних красунь, на ялинкових базарах продають сосни і ялинки у горщиках.
- Після новорічних свят їх не доведеться викидати. Згодом деревця можна висадити у відкритий ґрунт, - зазначив Валенхин Судак.
Також лісівники реалізують декоративний посадковий матеріал, зокрема маленькі канадські ялинки і вічнозелені кущики самшиту.
- Вони не потребують особливого догляду і не ростуть великими. Та поки що їх купують неохоче, - зізнався головний лісничий ДП «Чернігівське лісове господарство» Вадим Фесюн.
Пункти продажу новорічних ялинок і сосен лісівники також організували поблизу крамничок під назвою «Лісовичок». Першу таку крамницю відкрили у травні на трасі Київ - Чернігів, а четверту - нещодавно у Городні.
- У «Лісовичках» продають дари лісів: мед, перетерту з цукром чорницю, дрова у в'язках, мітли, вироби з деревини, березовий сік та цвіт липи, - зазначив директор ДП «Городнянське лісове господарство» Сергій Аніщенко.
Ялинку можна вибрати на плантації
Нині зелені новорічні красуні продають не лише на базарах. Покупець може приїхати на ялинкову або соснову плантацію і сам обрати деревце, яке зрубають лісники. Так нещодавно зробила сім'я Сліпканів. Разом із головою родини Анатолієм духмяний символ новорічного свята обирали дружина Вікторія і семирічна донечка Аня.
- Сосни і ялинки у нас на будь-який смак, - розповідає головний лісничий ДП «Городнянське лісове господарство» Сергій Заєць. - До вирубки ялинкова плантація росте шість-сім років, а соснова - п'ять. Особливого догляду дерева не потребують, треба лише розріджувати насадження, щоб лісові красуні мали товарний вигляд.
Насамкінець хочемо нагадати, що заготовляти деревця мають право лише працівники держлісгоспів. За кожну самовільно зрубану ялинку порушнику законодавства доведеться сплатити щонайменше 274 гривні штрафу.
У крамниці "Лісовичок" можна купити смачне варення
Ірина Осташко, тижневик «Деснянка» №16 (475)
Джерело: gorod.cn.ua
Категорії: Новости Судака Новости Чернигова
20.12.2013 12:28