Міліція розказала, як береже порядок на футбольних стадіонах і бореться із незаконним гральним бізнесом
Сергій Бриль, Едуард Гребенюк, Олександр Любарець
Прагнення міліції бути з народом, яке так помітно останнім часом, можна тільки вітати. А так як рупором гласності, який доносить інформацію від високих міліцейських кабінетів у вуха громадськості, є ЗМІ, то на них у першу чергу і відбивається активність правоохоронців у всій своїй невідворотності. Ось і тут: не встигли чернігівські акули пера розтрубити про конфлікт міліції із футбольними фанатами, який відбувся на останньому домашньому матчі нашої "Десни" із харківським "Геліосом", а активісти молодіжного руху "Білий молот", разом із "УНА-УНСО" та іншими радикальними організаціями пообіцяти розгромити у м. Ніжині зали ігрових автоматів, на які міліція начебто закриває очі, як до нашої редакції надійшло запрошення від сектору зв’язків з громадськістю УМВС України у Чернігівській області прийняти участь у прес-конференцїя на дані теми.
У залі для прес-конференцій були чи не всі представники чернігівських засобів масової інформації. А начальник сектору зв’язків з громадськістю Сергій Бриль, начальник міліції громадської безпеки Едуард Гребенюк, перший заступник начальника УМВС Олександр Любарець та представник УДСБЕЗ УМВС Олег Кузьмінов коментували дані події.
З футболом усе просто. Хлопці-фанати, 16-річний ніжинець та 20-річний мешканець
Славутича, які буянили на футбольному стадіоні і були затримані правоохоронцями, давно вже вдома, чекають вироків суду за свої хуліганські дії. Едуард Гребенюк повідомив, що при затримані ніхто із них не скаржився на якісь протизаконні дії міліціонерів. А всі скарги на те, що їх побили, почалися вже після того, як фанати розійшлися по домівках. Та і правда: 16-річному підлітку скаржитися на здоровенних міліціонерів у їх присутності нелогічно. Сподіваємося, суд виявиться поблажливим до молодих людей і не каратиме зі всією капіталістичною суворістю.
А міліція, виявляється, у нас є дуже лояльною до людей, які на стадіонах порушують порядок. У списки фанатів, яким обмежено допуск на стадіони через їхні дії, занесені всього 9 чоловік по області. Та і взагалі, повну відповідальність за події під час футбольних матчів несе адміністрація стадіону та футбольний клуб. На який власне, і накладаються Федерацією футболу України грошові штрафи за допущені інциденти. Так, за останній випадок гаманець "Десни" потоншав на 5 000 грн. Молодим недорослям, які ходять на стадіони влаштовувати перфоманси із вогнем і димом та битися із вболівальниками команди-суперниці, варто подумати, цікавить їх підтримка рідного клубу чи просто шило в одному місці турбує.
А щодо ігрових автоматів було заявлено: їх виявляють і припиняють діяльність, процес іде, очі ніхто не закриває. По області уже закрито 24 зали ігрових автоматів, у яких вилучено 238 гральних автоматів, 60 комп’ютерів-симуляторів, 7 серверів, 3 покерні столи та грошові кошти у суму понад 20 000 грн. Якісь у нас у місті та області бідненькі виявилися ігрові зали, менш ніж по 1000 грн. на кожен наторговують. Мабуть, депресивність регіону відбивається. Але, тим не менш, раз їх закривають, міліції треба віддати належне.
Суди карають організаторів незаконного бізнесу досить суворо: найменша планка штрафу по вже винесеним вирокам - 127,5 тис. грн. Ваш покірний слуга не упустив можливість спитати у пана Любарця, як справи на сьогодні із залом у районі Красної площі, який не так давно громив нардеп Олег Ляшко із кувалдою. Олександр Любарець повідомив, що після того, як поступили дані про повторне відкриття залу, міліція проводила там ще одну перевірку. Але дана інформація не підтвердилася.
Особливо вразила інформація від правоохоронців про те, що обіг і продаж гральних автоматів в Україні, виявляється, є абсолютно легальним! Забороненим є лише гральний бізнес, із яким вони і борються. Яка чудова гримаса покращення! Чому б тоді не дозволити продавати обіг та продаж героїну, із забороною його вживати. Чи вогнепальної нарізної зброї, яку можна вішати на стіну чи носити в кишені, але стріляти - ні-ні.
Щодо міста Ніжина міліція була однозначною: на сьогодні там залів ігрових автоматів немає. Так, було колись, бачили щось таке, несли люди гроші нечистим на руку ділкам. Але УБОЗ із УБЕЗом все викрили та закрили, і бідолашні ніжинські лудомани залишилися без діла довгими зимовими вечорами.
А щодо ігрових автоматів, замаскованих під державну лотерею, поки що міліція сказати нічого конкретного не може. Експерти свого висновку ще не зробили, а без нього і коментарів про законність чи протизаконність даного виду бізнесу правоохоронці дати не можуть. Але обов’язково обіцяють поділитися інформацією пізніше.
Наприкінці прес-конференції журналісти отримали запрошення виїхати на відпрацювання міста Ніжина, яке проводиться 20 листопада, і на власні очі пересвідчитися, як порядок і закон захищають у провінції. Запрошенням я із задоволенням скористався, так що у матеріалу буде продовження.
Джерело: gorod.cn.ua
Категорії: Новости Чернигова Новости Славутича
22.11.2013 14:18