Іван Мовчан: Хірургічний корпус обласної лікарні буде введено в експлуатацію поточного року

Робочий тиждень після святкування 8 Березня розпочався із прес-конференції голови Вінницької обласної державної адміністрації Івана Мовчана. Після 20 хвилинного вступу, де губернатор наводив цифри і факти соціально-економічного розвитку області за останні 3 роки, вінницькі журналісти мали змогу задати очільнику Вінниччини свої запитання. Отже наводимо «без купюр» те, що хвилювало представників ЗМІ, та відповіді Івана Мовчана на ці питання

- Які ви бачите перспективи співробітництва між Вінницею та областю у найближчий час?

- У нас чудове співробітництво! Повне взаєморозуміння, співпраця…Будь-яке питання, яке хвилює місто, яке стоїть на фазі вирішення – ми обговорюємо разом з міським головою Володимиром Гройсманом. Йде постійний діалог у майже щоденному режимі. Перспективний проект? Наприклад, та ж сама колія від Келецької до Барського шосе, над якою ми разом працюємо. І я неодноразово підіймав це питання на рівні міністерств для отримання необхідних ресурсів.

- Чи відомо Вам щось про територіально-адміністративна реформу, про інформацію що після цієї реформи у складі Вінниччині залишаться лише 4 райони…

- Я не знаю про таке. І на рівні державної інституції, таких розпоряджень, вказівок, циркулярів я не бачив. Ну, а в газетах пишуть різне…

- Чи запрацює хірургічний корпус обласної лікарні ім. Пирогова в цьому році? Чи це - все ще перспектива майбутнього?

- Ні, це не перспектива на майбутні роки. Це перспектива цього року – і ми маємо це зробити.

- Чим ви можете пояснити нинішню ситуацію на дорогах? І як ця проблема вирішуватиметься у цьому році?

- Ми розуміємо, яка ситуація в цьому році на дорогах. І разом з цим усвідомлюємо, що це не проблема сьогодення, а наслідок сьогодення.

І це наслідок який ми отримали у певну спадщину. Але разом з тим можу підкреслити, що останні роки - ті капіталовкладення які йшли на розвиток доріг у Вінницькі області набагато більші, ніж у попередні 5 років.

Що стосується цього року – ми формуємо певний ресурс і він виглядає так: близько 79 мільйонів гривень субвенцію з держбюджету на комунальні дороги, і з них 26 мільйонів – з обласного бюджету, 52,7 мільйонів гривень – кошти, які будуть перерозподілені по районам.

Крім того ми плануємо отримати 14,5-15 мільйонів дорожнього збору, і ще з минулого року ми маємо не розподілених 11 мільйонів і тому загальна цифра складає близько 100-105 мільйонів. Саме ці кошти підуть на ремонт усіх комунальних доріг області.

Крім цього, ми маємо в управлінні автомобільного транспорту ще певний державний ресурс, який в цьому році складає 171 мільйонів на утримання доріг.

- А щодо святкування 1000-річчя Лядівського скельного монастиря. Є якісь наробітки?

- З державного бюджету на святкування 1000-ліття Лядівського монастиря планується 6,7 мільйонів – це сума яка була обговорена з міністром інфраструктури Володимиром Козаком. Це ми маємо отримати окремою стрічкою.От це той ресурс на який ми розраховуємо, і наразі формуємо програму ефективного використання цих коштів.

- Можливо виходом буде перекласти відповідальність за дороги на місця, а не робити все руками центру?

- Якщо ми передамо ці дороги на відповідальність сільських рад, то через пару років – ми взагалі загубимо ці дороги. Це моє тверде переконання. Але разом з цим, ми зараз одне з питань яке будемо обговорювати на виїзних засіданнях – це стан доріг та можливості їх ефективного ремонту.

- Нещодавно у Гайсині під колесами вантажівки загинула людина. Чи планується будівництво об’їзної навколо Гайсина для підвищення безпеки дорожнього руху?

- Ця трагедія – це сигнал, того що ми обговорювали на останній нараді із сільським керівництвом.

Сьогодні, підприємці через все місто зробили «шанхай». Замість того, щоб усі кіоски були на спеціально виділених територіях, вони знаходяться по усьому периметру міста вздовж траси.

Що стосується об’їзної дороги – ми над цим працюємо.

Ми зробили Калинівку, ми зробили об’їзну дорогу навколо Вінниці, навколо Ямполя, і Гайсин зараз – у пріоритеті.

- Прокоментуйте ситуацію стосовно цін на цукор...

- Державні закупівлі цукру не проводяться. Тому що державний резерв сформований ще кілька років тому – близько 300 тисяч тонн. Перевиробництво цукру, яке відбулось у минулому сезоні призвело до такого демпінгу цін. В цьому році ситуація має змінитись.

По загальнодержавним прогнозам посівні площі зменшаться і до кінця року ціна підвищиться. Сьогодні у Росії ціна в межах 8 гривень, у Білорусії – 8 гривень, в Казахстані – 12 гривень. А ціна яка сьогодні в нас – фактично нищить усю цукрову галузь.

- Зараз Вінницька міськрада виставляє на аукціон 80 га в мікрорайоні Східний, і одним з ймовірних інвесторів є американська компанія Монсанта, яка планує побудувати там насіннєвий завод. Чи дійсно потрібен цей завод Вінниці?

- Насіннєвий завод компанії «Монсанта»... Якщо врахувати що останні 2 роки, ми майже на 100 тисяч га збільшили посіви кукурудзи, то я думаю це буде доречно. Думаю, Вінниччина закупляє на ринку левову частину насіння, тому було б досить комфортно якби це виробництво відбувалося тут.

- Чи вдалося за минулий рік змінити ситуацію із врожайністю сільгоспкультур у фермерських господарствах Вінниччини, де вона удвічі нижча, ніж середня по області?

- Не вдалося, але динаміка серйозна є. 14% землі області знаходяться під фермерськими господарствами, а 4,5% валової продукції – це серйозний дисбаланс, над яким ми працюємо. І ми сподіваємося, що до кінця року ситуація має змінитися досить серйозно.

Крім того з фермерами підписано меморандум, в якому визначені усі параметри. Той рівень врожайності, який мають середньостатистичні аграрні підприємства – такий саме повинні мати і фермери.

- На минулих нарадах з керівниками районів Ви ставили питання щодо виділення земельних ділянок під соціальне житло. Яка перспектива розвитку цих проектів саме у районах?

- Є перспектива, до 4-6 квітня будуть зведені дані по усіх районах, і по програмі державно-приватного партнерства і по програмі «Доступне житло». Я вважаю, ми зможемо побудувати по цим програмам, хоча б по 1одному будинку у кожному районі і навчитися правильно це робити. А надалі - адаптувати це на кожній території, щоб вже на наступний рік мати амбіції на зовсім інші проекти.

- Іван Михайлович, як в цьому році будуть вирішуватись питання соціально-екологічного характеру? Чи є якась програма стосовно полігонів побутових відходів?

- Є не тільки програма. В мене є чітке бачення як у цій сфері навести порядок.

Перший крок ми зробили у минулому році коли висадили сотні тисяч саджанців граба, для того, щоб сформувати загородню зону від сміттєзвалищ.

А в цьому році, ми матимемо реєстр усіх сміттєзвалищ районів і області, а також конкретні заходи щодо їх паспортизації і облаштування. При чому це буде увесь комплекс заходів по кожному сміттєзвалищу у кожному районі, у кожній територіальній громаді.

Кожний полігон буде на слайдах – навпроти нього буде стояти прізвище відповідального, а рівно через 3 місяці, з кожного з них, разом з представниками територіальних громад - «спитаємо». І на кінець року ми будемо мати серйозний результат на усіх сміттєзвалищах області.

- А як зараз складається ситуація із закупівлею молока переробними підприємства у населення?

- Усі райони, усі працівники сільгоспінспекції, всі служби активно займаються цим питанням. Кілька сотень угод ми вже уклали, охоплено вже більше 50% переробних підприємств.

Можливо, деяким учасникам буде не досить комфортно через те, що вони автоматично стають суб’єктами оподаткування. Але на цьому ринку у рік обертається більше мільярда гривень, і 20% осідають у посередників та заготівельників. Це досить солідна цифра. Тому – нехай поділяться з державою податками, які вони повинні заплатити за законом. Разом з цим, ми упорядкуємо весь ланцюг: людина, яка здає молоко – кормпункт – молокозавод.

- Яке ваше бачення зернової промисловості у розрізі Вінницької області?

- Я наведу вам декілька цифр, за останні 12 років у цій галузі: 2000-2007 роки - Вінниччина збирала по 2 млн. тонн зерна. 2008-2010 – близько 3 млн. тонн зерна. 2011 рік – 4,2 млн. тонн. 2012 (аномальний рік) – 3,7 млн. тонн.

Сьогодні ми з управлінням економіки розглядали питання, як в найближчий час створити площадки для інвесторів, для залучення інвестицій та побудування переробних підприємств.

Коли ми навчимося, левову частину продукції продавати не як сировину, а як продукт переробки і всю додану вартість залишати в себе, робочі місця будуть створені – тільки тоді у цьому плані буде серйозна перспектива. Над цим ми сьогодні і працюємо.

ВИННИЦА.info


Джерело: ВИННИЦА.info

Категорії: Новости Гайсина

13.03.2013 08:31