- Миколо Васильовичу, з якою метою Ви їздили тиждень тому у резиденцію Януковича в Межигір’я?
- У п’ятницю, 24 лютого я був запрошений у резиденцію до Президента для спілкування і доповіді Президенту по питанню результатів завершення 2011 року і по питанням соціально-економічного розвитку на 2012 рік. З Президентом я спілкувався близько 40 хвилин.
Я коротко доповів Президенту про ситуацію, яка є в області на момент зустрічі і результати роботи за 2011 рік. Його, звісно, більше цікавили плани на 2012 рік.
Перше, що цікавило Президента – це виконання доручень щодо медичного обслуговування людей, оскільки область входить до пілотних регіонів, в яких відбувається ця реформа. Я доповів, що в області робиться все, щоб якісно покращити медичне обслуговування, наблизити медичне обслуговування як можна ближче до пацієнта і безумовно, забезпечити якісне виконання своєї роботи лікарю.
Під час розмови також була порушена тема агропромислового розвитку області. Я доповів президенту, що 30 тисяч га озимих, це до 10% від загальної площі посівів, потрібно буде пересівати – вони не витримали морозів. Минулої осені у нас 477 тис. га посіяно пшениці, озимих, ріпаку та інших культур.
Президента цікавило і я йому довго доповідав наші плани щодо розвитку молочнотоварного виробництва - це те, що на сьогодні є головним в ідеології аграрної політики керівництва держави. Я йому повідомив, що ми завершили та здали в експлуатацію 3 молочнотоварних комплекси і в цьому році будемо будувати і здавати ще 2 комплекси. Також цього року буде введено в експлуатацію багато реконструйованих приміщень.
Також під час розмови з президентом були порушені питання енергоефективності, використання альтернативних енергоресурсів. Адже левова частка бюджету, який іде на утримання житлово-комунального господарства і на житлово-комунальні послуги – це плата за споживання газу в соціальній сфері та в приватному секторі. В області є програма і ми розпочали роботу щодо переведення всіх об’єктів соціальної сфери на альтернативні види палива.
Також я розповів президенту про будівництво в області пелетного заводу, сонячних електростанцій, малу гідроенергетику.
- А питання соціальної сфери обговорювали Ви обговорювали з Януковичем?
- Це було одне з перших питань. Стосувалось роботи з людьми – діалог із суспільством. Я думаю, що в цьому питанні ми не допрацьовуємо і зараз ставимо перед собою питання, щодо активації виїздів в райони, в населені пункти. Будемо зустрічатись з людьми, розповідати, слухати, записувати і усе, що будуть люди пропонувати – намагатись зробити. Організація прийомів, ліквідація черг і прискорення вирішення проблем з якими люди звертаються до влади. Президент ставив акцент на особисті прийоми – і сказав, що коли приїжджатиме в регіони сам буде вести прийоми громадян.
Також мова йшла і про зняття проблеми з дефіцитом дошкільних навчальних закладів. За минулий рік ми більше 50 об’єктів здали в експлуатацію, наполовину скоротили чергу в дитячі садочки. І в цьому році по Вінниці ця проблема буде знята повністю, планується введення в експлуатацію двох потужних дитячих садочків.
Ми зараз робимо й те. про що уже в світі давно забули – створення зручностей у приміщеннях шкіл. Це була наша ідея і Президент схвалив наші дії – нам потрібно зробити все так, щоб в цьому році вже забути про туалети на вулиці, і щоб була і тепла, і холодна вода, щоб діти могли руки помити коли йдуть у їдальню. Забезпечити якісне харчування, лікування дітей, створення спортивно-фізкультурної інфраструктури, забезпечення медичного догляду за дітьми – все це я доповідав і все ми будемо робити на території нашої області.
- А щодо медичної реформи, у якій Вінниччина приймає участь, Президент щось говорив?
- Так. Я розповів, що рамках реформи поточного року продовжиться робота з ремонту усіх лікарняних закладів. У Калинівці ми готуємо показову районну лікарню для того, щоб зробити її сучасною і якомога комфортнішою. На базі цієї лікарні плануємо зробити семінар – запросити міністра охорони здоров’я, запросити усіх глав районних державних адміністрацій.
Ми повинні зробити область кращою в Україні в плані медичного обслуговування. Було проголошено, що Вінницька область сьогодні є центром здоров’я. Невеликий показник збільшення народжуваності та зменшення смертності демонструє те, що потрібно продовжувати цю роботу і вдосконалювати. В кожному ФАПі повинна бути холодна і гаряча вода, для того, щоб людині було зручно та комфортно перебувати у цьому закладі. І 2012 рік в цьому плані вирішальний.
Також я попросив Президента допомоги у завершенні хірургічного корпусу лікарні Пирогова, мені хочеться його завершити в цьому році. Попередньо в проекті постанови уряду є 76 млн. грн. для завершення будівельно-монтажних робіт в цьому році. Залишається близько 90 мільйонів на обладнання. Поки що я цієї суми не бачив в проектах по розподіленню бюджетного фінансування, але ми над цим працюємо. Думаю, будівельно-монтажні і оздоблювальні роботи ми завершимо в цьому році.
Також в нас є бажання завершити будівництво приміщення екстреної медицини, яке будується на вул. Пирогова, завершити приміщення судово-медичної експертизи, адже те, в яких умовах зараз працюють судові медики – це недопустимо. І там відсотків на 95 роботи вже виконані.
- Про останні кадрові зміни в області йшла розмова? Це стосується звільнення голови Могилів-Подільської райдержадміністрації.
- Звільнення керівника Могилів-Подільського району Миколи Гоцуляка відбулась за власним бажанням –є відповідна заява. Вже є кандидатура на цю посаду. Але я поки що її не буду озвучувати, поки не буде призначення. Нікого чужих сюди призначено не буде – тільки свої.
- А питання можливого призначення вінничанина Петра Порошенка на посаду міністра економіки ви обговорювали з Януковичем?
- Президент мені під час розмови сказав, що планує у понеділок 27 лютого підписати указ про призначення Петра Порошенка міністром. Я вважаю, що це дуже вірне і правильне рішення, тому що він - підготовлений фахівець, який розуміється на економіці, розуміється на цифрах – знає, що йому робити. Якщо Порошенко створив такий потужний бізнес, то він може і допомогти нашій країні. Але призначення до цього часу немає, тому мені здається, що Петро Олексійович передумав.
- Чи обговорювали Ви питання обмеження постачання молочної продукції до Росії? Адже для агарної Вінниччини це є одним із важливих чинників розвитку економіки.
- Ми обговорили проблему стрімкого падіння закупівельних цін на молоко. Порівняно з минулим роком вони впали і зараз ціна становить в середньому 1,8 грн. за літр молока – це не годиться. Проблема не тільки в тому, що немає збуту молочної продукції. Ця проблема є, але заборона експорту до Росії не торкнулись підприємств Вінницької області.
Є проблеми по якості цієї продукції і це підтверджують лабораторії з перевірки молочної продукції. Лаборанти мені про це казали, що є проблеми з тим молоком, яке збирається від людей. Але проблема закупівельних цін не тільки в цьому – проблема в тому, що ринок молока дуже і дуже затінізований. На ринку молока у Вінницькій області в рік обертається понад мільярд гривень. Вінницька область збирає 1,75-1,8 тис. тонн молока за добу, з яких 80% від приватного сектора. Посередники-заготовлювачі – головна причина омани наших селян. Ми зараз почнемо масово розбиратись із цією категорією посередників. Не з виробниками, а тими, хто стоїть між виробником і заводом. Посередники – отут крутиться «уся тіньова кухня». В позаминулому році, коли я взявся за цих посередників – трохи було наведено порядку, а потім знову це явище повернулося і це є проблемою.
Я буду зустрічатись з власниками заводів, планую об’їздити усі молокозаводи. Зараз буде нова хвиля побудови молокоприймальних пунктів. Нам потрібно навести порядок в тому, що немає якості молока, яке заготовлюється від громадян. Лабораторно має бути досліджено молоко від кожного господаря і тоді люди матимуть змогу вимагати нормальних закупівельних цін.
Наразі у населення молоко купляється по 2,10 – це саме дорожче у Піщанському та Гайсинському районах, а нижче 1,8 гривень немає ні в одному районі. Рік тому молоко закуплялось по 2,15-2,20 грн. за літр. Ми робитимемо все, щоб навести порядок в цьому питанні та збільшити людям ціну на молоко.
- А про білоруський досвіт розвитку молочного скотарства, який планує переймати Вінниччина, ви розповідали керівнику держави?
- До розмови з Президентом у мене була ще розмова з прем’єр-міністром Миколою Азаровим, якому я розповідав, що ми об’їздили півсвіту, в тому числі були і в Америці, де один штат заготовляє 11 млн. тонн молока і заробляє на ньому 65 млрд. доларів прибутку. Я також розповів, що ми були і в Ізраїлі, і в Голландії – там вивчали різні породи великої рогатої худоби, але самий кращий і самий доступніший приклад – це Білорусь. Завезти високопродуктивні породи можна, заплативши великі гроші, але це дасть ефект на півроку або на рік. Потім наші кліматичні умови, наше відношення, наш раціон, наша вода і все інше візьме своє, і надої поступово знижуються – це по прикладу Казахстану, які привезли з Америки літаками худобу, проте на сьогодні надої у них впали в рази.
Білорусь купує у людей телички, яких запліднюють високопродуктивними породами, вирощуються нетелі, які підростають виростає вже адаптована до наших умов корова. Нам потрібно, щоб корова давала 6-7 тисяч літрів молока на рік, і щоб це буде якісне молоко. Це молоко охолоджується у спеціальних холодильниках за декілька хвилин – це молока преміям-класу, і тоді ніяка Росія не зможе пред’явити нам претензії у якості сирів, якщо буде таке молоко. До того ж, високоякісне молоко готові у нас купляти не тільки Росія, а й Азійські країни, Африка та ЄС.
- Як на вашу думку, чи не є цей виклик до Януковича своєрідною перевіркою на профпридатність?
- Я думаю, що така розмова з Президентом відбудеться з керівниками кожної області. Почали з мене, тому що наша область є першою за списком. Думаю, що мета Президента в таких зустрічах – отримати інформацію з «перших вуст» від своїх представників в регіонах.
- Микола Васильовичу, чи питав вас Президент про результати довиборів депутата облради у Липовецькому районі? І як ви оціните їх результати?
- За короткий проміжок часу ми пережили декілька стресів. Перший – це вибори до обласної ради по 19 виборчому округу і другий – це 80-річчя Вінницької області.
Я хочу подякувати усім виборцям, які прийшли на дільниці і проголосували по 19 виборчому округу 26 лютого і віддали свої голоси. Особливо хочу подякувати тих виборців, які підтримали владу. Це нас зобов’язує працювати ще краще для того, щоб виправдати ті надії, які на нас поклали виборці.
- А з виборами ця зустріч якось пов’язана, адже восени цього року пройдуть вибори до Верховної Ради?
-У нас із Президентом на рахунок виборів зовсім не було розмов. Може Президент і мав на увазі, що може якимось чином потрібно «підтягувати» губернаторів, щоб населення це бачило. Про вибори ми нічого не говори тим більше, що немає зараз розподілу виборчих округів, вони не затверджені, вони будуть тільки після 1 квітня. Тому говорить про фігури, про якісь кандидатури – немає ніякого сенсу.
- Ви плануєте, як керівник осередку Партії регіонів в області, пропонувати якісь сильні кандидатури по мажоритарних округах, які б склали достойну конкуренцію іншим кандидатам?
- Так. Повинні йти сильні господарники, свої, ніяких чужих. Не люблю чужих – мають бути свої і я вважаю, що люди підтримають тільки тих, хто є вихідцями з Вінницької області, хто працює тут, хто щось робить тут, хто старається – а не тільки роздає обіцянки.
Зараз, люди здається вже розібрались – хто працює, а хто тільки говорить. Говорити вміють дуже багато, але не всі ті хто гарно говорять – можуть працювати. В нас є багато людей, які не дуже публічні – але працюють нормально.
Наприклад, в мене один глава райадміністрації, який працює півроку – у нього рейтинг сьогодні за 70% довіри населення – і це нормально, хоча не часто його побачиш на телебаченні – він просто працює. Таких рейтингових глав райадміністрації в області двоє – це Василь Поліщук (Калинівський район – ред.) та Лідія Семенюк (Крижопільський район). Непогана громадська думка щодо керівника району у Тростянці, я його трошки «пресував» в свій час за поведінку. Ми зробили дуже серйозну соціологію дослідження громадської думки по всіх керівниках районах – і ми маємо зараз картину. Але є такі керівники районів, в яких підтримка по 16%.
Юрій Басюк, ВИННИЦА.info
Джерело: ВИННИЦА.info
Категорії: Новости Винницы Новости Гайсина
05.03.2012 19:19