Чернігівська митниця відзначає 19-річчя з Дня створення

Чернігівська митниця відзначає 19-річчя з Дня створення
У суботу - 4 лютого - виповнюється 19 років Чернігівській митниці, яка була створена відповідно до наказу Голови Державного митного комітету України №28 «Про створення нових митних установ та збільшення штатної чисельності існуючих» 4 лютого 1993 року.

До зони діяльності новоствореної Чернігівської митниці увійшло 19-ть з 22-х районів Чернігівської області. Решту районів обслуговувала Новгород-Сіверська митниця, яка була створена цим же наказом і функціонувала до вересня 2010 року. Штатна чисельність митниці на момент створення становила 195 одиниць.

Найгострішими проблемами того часу були – добір кадрів та розбудова інфраструктури. З метою навчання особового складу за Чернігівською митницею були закріплені фахівці з Київської митниці, які навчали новоприйнятих митників азам професії. Вже починаючи з 1 квітня 1993 року чернігівські митники розпочали роботу на всіх прикордонних митних переходах, а з 1 серпня 1993 року - стали працювати цілком самостійно.

Сьогодні до зони діяльності митниці відносяться Чернігівська область, м. Славутич Київської області та зона відчуження ЧАЕС. Довжина кордону з Російською Федерацією та Республікою Білорусь складає 418 км, з яких 183 км - Російською Федерацією, 235 км - з Республікою Білорусь. До складу митниці входить 11 митних постів, митний контроль та митне оформлення експортно-імпортних операцій здійснюють 8 підрозділів митного оформлення, що розташовані у містах Чернігівської області, митний контроль та митне оформлення на кордоні забезпечують 9 підрозділів митного оформлення.

Окресливши шлях, пройдений колективом митниці за ці 19 років, начальник митниці Олександр Іванов більш детально зупинився на першочергових завданнях митниці на сучасному етапі та розповів про стан їх виконання. Так протягом січня цього року Чернігівською митницею до Державного бюджету України перераховано понад 121 мільйон гривень.

При цьому 76,8% загальної суми платежів по митниці надійшло від митного оформлення товарів наступних товарних позицій: нафтопродукти (41,2% загальної суми перерахованих митницею платежів), тютюнова сировина (13,5%), рельсовий автобус (5,2%), добрива (3,8%), пневматичні гумові шини (3,6%), шоколад та вироби з шоколаду (2,9%), корм для тварин (2,4%). Порівняно з січнем 2011 року, сума перерахованих до бюджету коштів збільшилась на 52,2%, що зумовлено значним збільшенням обсягів митного оформлення нафтопродуктів.

У напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил протягом січня співробітниками оперативних підрозділів митниці виявлено та припинено 62 факти порушень митного законодавства. Протягом січня затримано предметів правопорушень на суму 252,8 тисячі гривень.

Не менше важливою є діяльність митної служби, що спрямована на максимальне спрощення та вдосконалення митних процедур, подальшу співпрацю з підприємствами, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, створення для їх діяльності найбільш сприятливих умов.

На цьому напрямку вживаються активні заходи до залучення більш широкого кола підприємств Чернігівщини до електронного декларування, що дозволяє значно скоротити час митного оформлення та виключити можливі корупціогенних чинники. На даний час до електронного декларування долучилось 41 підприємство Чернігівської області, протягом січня 2012 року оформлено 720 електронних документів, всього ж з початку введення процедури електронного декларування – 3081 документ.

Ще одне не менш важливе нововведення: запровадження попереднього документального контролю у пунктах пропуску на кордоні. З грудня минулого року співробітники митниці здійснюють документальний контроль товарів, який раніше здійснювали представники різних служб: санітарної, ветеринарної, фітосанітарної, екологічної та інших. Це дозволило скоротити час перебування транспортного засобу з товаром в пункті пропуску на 25 %. Понад 80 % видів державного контролю здійснюється співробітниками пунктів пропуску у формі ПДК.

Сьогодні колектив митниці налічує 503 особи, з яких 34 % працівників мають стаж роботи у митній системі більше 15 років, 37 % - працюють понад 10 років, 15 % осіб – понад 5 років. Середній вік працівників митниці становить 40 років. Поряд з досвідченими фахівцями працює багато молодих спеціалістів, які прагнуть до оволодіння професійними навичками та успішно виконують свою роботу.

Протягом 3-х років працює у митниці Чернігівське відділення Спілки ветеранів митниці. До складу ветеранської організації входить більше 50 співробітників митниці, серед яких і колишні працівники, що зараз вже на пенсії.

Світлана Стрижак

Джерело: gorod.cn.ua

Категорії: Новости Чернигова Новости Славутича

03.02.2012 16:14