У Нових Млинах конопель не бояться

Канати з «пеньки» (волокон із коноплі) виробляє підприємство «Спортивний клуб «Динамо-Олімп». Воно у селі Нові Млини Борзнянського району.
— Конопляні канати закуповували школи. Для вправ з перетягування, лазіння на уроках фізкультури. Сільськогосподарські товариства — для господарчих потреб, — говорить економіст підприємства Михайло Сакун.

«СК «Динамо-Олімп» отримував конопляне волокно із Росії.
— За місяць витрачали кілограмів 150, — говорить Михайло Сакун. — Конопляна нитка дешевша, ніж бавовняна. Бавовняна по 60 гривень за кілограм, а конопляна втричі менше.

Коноплі можна було б і у нас сіяти.
— Але ж вони наркотичні, просто так вирощувати забороняється. Потрібен дозвіл, — говорить Михайло Григорович.
Щоб вирощувати коноплі в Україні, потрібна ліцензія Міністерства аграрної політики. І узгодити це діло з міліцією.

«Промислові» коноплі містять 0,06% наркотично-активної речовини. Допустимі норми в Україні — 0,15, у країнах ЄС — 0,20.
Коноплі невибагливі. Їм не треба гербіцидів, пестицидів. Вони не виснажують землю, як технічні культури—соняшник, рапс. Коноплі збагачують землю киснем. Конопляні вірьовки дуже міцні. Не бояться солоної води. І навіть дірявих дахів та снігу.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №39 (1325)

Джерело: gorod.cn.ua

Категорії: Новости Чернигова Новости Сак

03.10.2011 14:12