Як псують кілька доріг, щоб відремонтувати одну
Як псують кілька доріг, щоб відремонтувати одну
Нову трасу Чернігів-
Славутич будь-що мають прокласти до річниці Чорнобильської трагедії. 200 мільйонів гривень Уряд виділив на капітальний ремонт сімдесяти - кілометрів автошляху!
Роботи планують завершити до 16 квітня, адже в день пам'ятної дати по новенькій трасі проїдуть кортежі українського Президента та міжнародних делегацій, щоб взяти участь в заходах, приурочених 25-й річниці аварії на ЧАЕС. Аби встигнути у зазначений термін, на різних ділянках дорогу ремонтують одразу шість шляхобудівних організацій.
І все було б гаразд, якби не аврал. Шляховики поспіхом лагодять одну дорогу й водночас псують інші. Внаслідок ударних темпів рух транспорту на стратегічній трасі перекритий в обох напрямах. Колони вантажівок з асфальтобетоном мусять діставатися до місця робіт в об'їзд. Рухаючись прилеглими населеними пунктами 40-тонні авто перетворили сільські дороги на місиво.
Жителі сіл Кархівка, Андріївка, Ведильці Чернігівського району в розпачі, адже під'їзні дороги до їхніх населених пунктів зруйновано вщент. Під колесами вантажівок асфальт, який у селах прокладали ще за царя Гороха, покришився немов печиво. В Андріївці вантажні авто розбили навіть бруківку, котра пролежала майже півстоліття. По всій дорозі в селі валяються кам'яні валуни. Через це обмежено рух рейсових автобусів з обласного центру, оскільки дорогою, яка веде, наприклад, до Кархівки, не те що їхати, важко навіть пройти. Водії, котрі наважуються на власному авто подолати відстань до Чернігова, мають обов'язково прихопити із собою лопату, аби прокопати шлях своєму легковикові. На ділянці дороги від Кархівки до основної траси ми зустріли чоловіка, який вправно відкопував своє «пежо». Він розповів, що везе з Чернігова жінку після операції й, на біду, застряг у коліях.
Селяни запитують, за що їм таке щастя привалило? Цілими днями в Кархівці земля дрижить під колесами величезних кразів та мазів. Люди кажуть, що діти в селі ще не бачили стільки гігантських машин. Зважаючи на їх інтенсивний рух, у школі навіть додатково провели заняття на тему: «Безпека на дорозі».
Кархівський сільський голова Володими Бобок бідкається, що дороги в населеному пункті тривалий час ніхто не ремонтував, тож на швидкий ремонт тепер годі сподіватися.
- Крім того, що розбили дорогу до села, так іще й по Кархівці транспорт пустили. Чого тільки мені не доводиться вислуховувати від громади. А що їм відповісти, не знаю. Дорогу, звісно, обіцяють полагодити, втім, коли це станеться, важко сказати. Хоча б до Дня Конституції зробили. Гадаю, що дорожнього полотна зіпсовано не на один мільйон.
Попри бездоріжжя, до Кархівської ЗОШ І-ІІ ступеня мусять встигати семеро вчителів. Щодня вони під'їжджають до школи рейсовим автобусом. Директор навчального закладу Людмила Лещенко розповідає, що через погану дорогу графік автобуса збився на годину.
Вчителька Лілія Кабушка двічі на тиждень їздить на роботу. За її словами, їзда в автобусі останнім часом більше нагадує ралі.
- Страшно їхати, бо на тих яругах, які повибивали вантажівки, автобус хитає неначе гойдалку. Іноді здається, що машина от-от перекинеться.
Люди кажуть: терпіти їм більше не сила.
Депутат сільської ради Алла Можар розповіла, що окрім паперових звернень та збору підписів на адресу різних керівників, жителі налаштовані зустріти Президента на трасі й показати йому стан навколишніх шляхів.
- Хто людям буде відшкодовувати ремонт власного транспорту, який пошкоджено внаслідок їзди такими дорогами? Якби жителі не піднялися, хто-зна, які наслідки для села виникли б через рух вантажівок. Вони ж продавлювали дорогу, під якою прокладено газопровід. А якби його прорвало?
У службі автомобільних доріг області заспокоюють, мовляв, пошкодження дорожнього полотна на периферії й кошти на його відмовлення передбачено проектом.
Перший заступник начальника служби автомобільних доріг Чернігівської області Григорій Решетник пообіцяв, що ремонт сільських доріг розпочнеться після введення в експлуатацію основної траси. Це має статися до кінця травня. А поки що шляховики пропонують потерпіти. Пересуватися доведеться дорогами, на яких невільно згадується апокрифічний вислів про наші дві споконвічні біди...
Ігор Левенок, тижневик «Деснянка вільна» №40 (224)
Джерело: gorod.cn.ua
Категорії: Новости Чернигова Новости Славутича
20.04.2011 13:16