Чим, як і за скільки доїхати до білорусів?
Чим, як і за скільки доїхати до білорусів?
Білоруси їздять до нас сотнями. Щодня. За дешевим одягом, ліками, смачними цукерками та якісним алкоголем. Інші продукти харчування сусіди, а особливо гомельці, купують значно менше. Ціни на ковбасу, сири, цигарки у них останнім часом нижчі за наші. До речі, в Інтернеті вичитали, що ціни в Гомельський цирк значно нижчі, ніж у Київський. Тож, можливо, маятник скоро гойднеться, і ми будемо їздити до білорусів за покупками та розважатися.
А чим, як і почому дістатися до Білорусі?
Автостопом...
Автостопом дістатися будь-куди найдешевше. У четвер, 2 грудня, ходила по місту, просилася у білорусів:
— Візьміть до Гомеля.
— Машина під зав'язку. Раніше колись підвозив, та зараз нема куди садити, — швидко відповів хлопець і закрив вікно.
— Підвезти до Гомеля коштує гривень 35-40, та місця в автобусі немає, — відповіла Людмила Яковець.
Той до Брагина, той до Жлобина. На Гомель так ніхто і не взяв.
А на трасу голосувати до далекобійників, вибачте, не пішла. Вдома свій такий, ще кращий:)
Машиною... Велосипедом... Пішки...
Для перетину кордону автомобілем необхідно придбати страховий поліс («Зелену карту»). Купити її можна у будь-якій страховій компанії Чернігова чи іншого населеного пункту або ж на кордоні у представників страхових компаній як з української, так і з білоруської сторони. Діє він з моменту виписки. Мінімальний строк, на який його виписують, — 15 діб. Увесь цей час ним можна користуватися і перетинати кордон стільки разів, скільки вам це потрібно.
Приблизна вартість страховки в Україні — 170 гривень, у Білорусі —183 гривні.
Існує три міжнародні пункти пропуску — Нові Яриловичі, Славутич та Сеньківка.
Діють три «сухопутних» спрощених пункти пропуску: Добрянка у Ріпкинському районі та Ільмівка і Деревини у Городнянському — для жителів прикордонних районів (Чернігівського, Ріпкинського, Городнянського та Шорського. Плюс — увага! — мешканців із самого Чернігова). Діють вони щоденно з 7 ранку до 20 вечора. Перетнути кордон у пунктах можна і без «Зеленої карти». Та краще картку все ж придбати заздалегідь. Бо на кордоні у спрощених пунктах пропуску вони не продаються, а у Білорусі можуть бути проблеми з ДАІ.
Найближчий білоруський районний центр, до якого можна дістатися через спрощені пункти пропуску, — Добруш Гомельської області.
Є ще один пункт пропуску із села Кам'янка Ріпкинського району до Лоєва Гомельської області. Та перетнути його можна лише на катері, який ходить у період навігації — приблизно з кінця квітня по кінець жовтня, у залежності від погодних умов. Власним човном перетинати кордон не можна.
Автобусом…
Економний та відносно швидкий варіант. Проте час проходження кордону невідомий. Можна й застрягнути.
Поїздом…
Їхати довго та дорого. Проте при перетині кордону – ніяких затримок. Поїзд має рухатися за розкладом.
Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №50 (1284)
Джерело: gorod.cn.ua
Категорії: Новости Чернигова Новости Славутича
16.12.2010 11:53