План контрнаступу України вражає — Сенатор Грем

План контрнаступу України вражає — Сенатор Грем
Україна перевершила всі очікування, а російські сили в Україні знекровлені та ослаблені. Про це заявив сенатор США Ліндсі Грем після зустрічі з радником з національної безпеки Великої Британії Тімом Берроу.

«Чекайте на реальні успіхи України в контрнаступі, але ми повинні демонструвати незмінну відданість Києву, щоб досягти максимального ефекту», — написав Грем у Twitter.

Він подякував Великій Британії за надання Києву ракет Storm Shadow, наголосивши на його надзвичайній ефективності, і заявив, що пишається британськими союзникам.

«Британці хочуть перемоги для України. Ми маємо спільну думку, що додаткові ракети великої дальності — ATACMS — збільшать шанси на успіх України на полі бою», — підкреслив Грем.

У телефонному інтерв’ю після візиту в Україну — вже третього з початку повномасштабного вторгнення — Ліндсі Грем заявив, що українське керівництво ознайомило його із військовими планами.

«Росіян чекає неприємний сюрприз, коли розпочнеться український контрнаступ. Найближчими днями ви побачите досить вражаючу демонстрацію сили з боку українців», — сказав сенатор.

Він не став розголошувати жодні деталі щодо дати, часу або формату наступу, однак додав, що так звані формувальні операції — тобто удари, які розтягують російську оборону та руйнують плани Москви — вже почалися, а це означає, що сам контрнаступ, ймовірно, розпочнеться відносно скоро.

Він додав, що першочерговим завданням має бути «повернення деяких стратегічних місць».

За словами сенатора-республіканця, з початку війни команда Зеленського дуже змінилась: від ошелешеної і шокованої, якою вона була на початку вторгнення, до такої, яка дедалі більше впевнена у військовій перемозі.

«Його хода стала більш енергійною», — сказав Грем про президента.

Він також рзповів, що Зеленський вдячний за всю ту зброю і технології, які Сполучені Штати надали Україні, однак закликав адміністрацію Байдена надіслати більше, зокрема — армійську тактичну ракетну систему великої дальності ATACMS.

Ґрем вважає, що США можуть виготовити достатньо ATACMS на заміну після того, як вони будуть доставлені в Україну, якщо Пентагон побоюється, що їх наразі замало.

Сенатор сказав, що пообіцяв Зеленському зробии все, що в його силах, щоб Україна мала надійний пакет зброї та технологій для завершення війни.

У понеділок, 29 травня, у вечірньому відеозвернені Володимир Зеленський повідомив, що рішення про початок дій прийняте.


Джерело: https://zn.ua/ukr/war/plan-kontrnastupu-ukrajini-vrazhaje-senator-hrem.html

31.05.2023 19:46