«Нафтогаз» проти «Полтавагаз збуту»: за місяць приватна компанія повернула 65 тисяч клієнтів

«Нафтогаз» проти «Полтавагаз збуту»: за місяць приватна компанія повернула 65 тисяч клієнтів

Боротьба за газовий ринок у Полтавській області триває. За місяць «Полтавагаз збут» повернув з державної опіки 65 тисяч клієнтів, а до 1 травня планує повернути половину від колишньої абонентської бази.

З 1 квітня «Полтавагаз збут» відновив постачання газу колишнім своїм споживачам і зараз активно продовжується компанія з підписанням договорів приєднання із населенням. Про те, як проходить цей процес, «Полтавщина» поговорила із керівництвом компанії.

Для початку нагадаємо, що 1 березня ТОВ «Полтавагаз збут», через порушення вимог Кодексу газотранспортної системи, припинило постачати газ 349 тисячам клієнтів.

Всіх абонентів на 60 діб перевели на блакитне паливо «Нафтогазу». За цей період жителі Полтавщини мають обрати ринкового постачальника газу й укласти з ним договір.

В цей час «Нафтогаз» і «Полтавагаз збут» проводять агітацію своїх послуг. Державна компанія навіть заманює клієнтів розіграшем 10 тисяч м³ газу та смартфону iPhone 12. «Полтавагаз збут» почало активно працювати із побутовими споживачами з 16 березня. Мешканцям у поштові скриньки розкидують договори, співробітники компанії ходять по квартирах, а у партнерських банках встановлюють скриньки, куди можна кинути заповнену заяву.

Повний текст заяви-приєднання, яку пропонує підписати «Полтавагаз збут»

Як повідомили в «Полтавагаз збут», за перший місяць до компанії повернулися 20% клієнтів — це 67,5 тисяч абонентів. З 1 квітня надійшло ще понад 40 тисяч заявок на приєднання. Однак, два місяці — короткий термін, щоби підписати договори зі всіма охочими. Контакт-центр «Полтавагаз збут» завантажений і отримує по 3 тисячі дзвінків на день.

З травня постачальники газу будуть зобов’язані пропонувати своїм клієнтам придбати річний запас газу. Тому «Полтавагаз збут» повинні орієнтуватися на певну кількість абонентів. У компанії розраховують, що до 1 травня повинна повернутися більша частина колишньої бази, тобто компанія планує отримати 170 тисяч абонентів.

Зменшення кількості абонентів не значить, що компанія зазнає збитків. Навіть навпаки — вона може виграти. В першу чергу договори підписують активні громадяни, в яких немає боргів за газ і які вчасно передають показники лічильників. А ось «баласт», який не платить кошти, ні з ким договір не підпише і залишиться з «Нафтогазом».

Залишився місяць, щоби визначити постачальника газу, але цей термін можуть продовжити до осені. Якщо людина не визначиться із постачальника газу, оператор ГРМ зобов’язаний припинити постачання. Однак, на час карантину, заборонено відрізати людей від газу. На минулій сесії полтавської міськради депутати прийняли звернення до Верховної Ради щодо збільшення терміну обслуговування постачальником «останньої надії» («Нафтогазом») до 120 діб.

Про підписання договорів в умовах карантину розповів директор ТОВ «Полтавагаз збут» Григорій Перерва:

— Є користувачі, які бажають тільки в живу спілкуватися, через абонентський відділ. Але на Полтавщині підсилили карантин, і ми обмежили прийом. Ми спілкуємося із «Полтава-Банком», в обласних відділеннях у нас є скриньки, куди абоненти можуть донести заяву. В абонентських відділах відкритий доступ до скриньки, куди можна кинути заяву-приєднання. Заяву можна завантажити на офіційному сайті й передати зручним для вас способом — у поштову скриньку, чи скинути на електронну адресу. Також заяву можна переслати у Viber на номер, куди люди скидають показники свого лічильника.

Зазначимо, що аналогічна ситуація трапилася із компаніями «Лубнигаз» та «Кременчукгаз», які також поступово повертають своїх абонентів. Їм «Нафтогаз» заборонив надавати послуги населенню з 13 лютого та з 13 березня відповідно.

Наразі ціна на газ у «Нафтогазу» становить 6,86 грн/м³, а у «Полтавагаз збуту» — 6,99 грн/м³. Після завершення опалювального періоду вона почне змінюватися. Слідкувати за цінами газопостачальних компаній можна на сайті «Газотека». Укласти договір з новим постачальником газу можна й онлайн — наприклад, через онлайн-банкінг «Приват24» чи «Ощадбанк».


Источник: www.poltava.pl.ua

Категории: Новости Полтавы

07.04.2021 16:05