Сьогодні в Україні та за кордоном відбулася міжнародна акція-марш «Fair Play for strays». На захист безпритульних тварин в Україні стали небайдужі громадяни таких країн, як Німеччина, Італія, Австрія, Угорщина, Нідерланди, Хорватія, Греція, Чехія, Франція, Іспанія, Швейцарія та Україна.
Цивілізована країна — цивілізовані методи?
Полтавські активісти також узяли участь в акції-марші проти вбивств безпритульних тварин. Про захід, який відбувся у центрі міста біля кінотеатру імені І. Котляревського, розказав Сергій Одаренко, ведучий дійства та член організації Центру захисту живої природи «Юний європеєць».
— Справа в тому, що перед Євро-2012 в усіх містах України почали проводити «зачистки території». Зрозуміло, що Україну хочуть представити у найкращому світлі — відтак. очищають її від безпритульних тварин. Для чого останнє? Щоб, коли до нас приїдуть іноземці, ніхто небажаний (маються на увазі безпритульні тварини) не волочився вулицями. У Полтаві матчів Чемпіонату з футболу не буде, та й кричущих випадків вбивств безпритульних тварин ми не маємо. Наше місто, можна сказати, у білому списку «зачистки». А ось масові випадки винищування бездомних тварин у Севастополі призвели до смерті 2-річної дівчинки. Отруїти хотіли псів — залишали їм їжу з сюрпризом на вулиці, а померла маленька. Так не має бути.
Загалом акція пройшла тихо і швидко. Під час заходу волонтери зачитали звернення активістів до місцевої влади з вимогою побудувати в Полтаві притулок для тварин-безхатьків. Нагадаємо, поки що деякі з них знаходяться на пункті перетримки КП «КАТП-1628». http://www. poltava. pl. ua/news/11783/ Проте там усього-на-всього 20 кліток. До того ж захисники тварин виступили за вирішення проблеми збільшення популяції вуличних тварин цивілізованим шляхом. Для цього — запропонували полтавцям каструвати та стерилізувати котів та собак (як своїх, так і безпритульних). До речі, у роботі «Юного європейця» така практика — не рідкість. Завдяки діяльності цього центру захисту живої природи за останній рік на вулицях Полтави не з’явилося 1400 вуличних тварин.
Виступити проти вбивств тварин-безхатьків прийшов і полтавець Дмитро зі своїм улюбленцем — трирічним Гектором. Хлопець не приховує, що любить пса і балує його смачненьким та різними іграшками. Проте вихованням собаки займається серйозно, і вважає, що вбити тварину — ненормально.
Дмитро та Гектор (зліва)
— Звісно, буває, що Гектор не слухається, — говорить Дмитро. — Проте це не дає мені права його бити: поведінка собаки залежить від виховання його господарем. Так само, якщо безпритульні тварини бігають на вулицях, це не дає комусь право їх вбивати. Зрозуміло: більшість прихильників «зачистки» мають таку позицію, бо переживають за здоров’я і безпеку своїх рідних і близьких. Але усі мають право на життя. Ведіть правильну політику — і усе буде добре. Саме така моя думка стала причиною узяти участь у сьогоднішньому заході.
Як ув’язати Євро-2012 та кастрацію тварин?
У рамках акції захисники тварин роздавали перехожим листівки. Поки інші волонтери згортали плакати та збирали апаратуру, поки деякі «юні європейці» грали на гітарах та співали пісень віддаленого від проблем тварин-безхатьків змісту, кілька свідомих патріотів своєї справи роздавали перехожим листівки. При цьому закликати до європейського вирішення проблем безпритульних тварин, мабуть, не було часу — усі кудись поспішали. Тому листівки роздавалися мовчки і максимально швидко. Ми ж вирішили перевірити, наскільки тим, хто, можливо, і не знав про сьогоднішню акцію, зрозуміле послання захисників тварин. Про те, як зміст листівки зрозуміли опитані полтавці, читайте нижче.
Валерій:
— Ну, что: тема понятна. В принципе, она касается отстрела и другого рода убийств бездомных животных. Понятно, что Евро-2012 способствует привлечению внимания к Украине. Но подобное неевропейское отношение к бродячим собакам может сильно затмить тот позитив, который у нас увидят. Убийство уличных животных — не по-европейски. И решать поднятую проблему нужно цивилизованно. Вот, организаторы акции предлагают кастрацию и стерилизацию бездомных животных.
Тарас:
— Вроде понятно: к Евро-2012 поднимают вопрос по поводу наявности на улицах огромного количества бездомных животных. Вот фото: собаки спят на улицах города. Цель листовки показать: чтобы безпризорных псов было меньше, их нужно кастрировать.
Ольга:
— Я так розумію, що йдеться про вбивство бездомних тварин. Мабуть, перед Євро-2012 люди більше піклуються про зовнішній вигляд вулиць, ніж про стан зовнішнього середовища. Мабуть, автори листівки хотіли показати: раз ми вже дісталися до Євро, то і вести повинні себе відповідно. З іншої листівки я зрозуміла, що полтавців заохочують не виганяти домашніх улюбленців на вулицю і стерилізувати їх або каструвати.
Олександр:
— В принципе, вопрос поднят по поводу того, какими методами сегодня пользуются, чтобы обезопасить город от бездомних животных. И метод убивства — это не выход. Мы же цивилизованная страна. Европейцы посмотрят на Украину — животных отстреливают. И что? Подумают: действительно, цивилизованный народ! Некрасиво это. Но тут же: да, можно кастрировать животных, но зубы ты же им не повырываешь? Вот только по поводу последнего нет уверенности в том, что собака тебя не покусает. А так, отстрел — это не цивилизовано.
Надія:
— Да, понятно. Речь идет об убийстве бездомных животных. Кастрировать животных надо — это автор листовки хотел сказать. Только не пойму, при чем здесь Евро-2012. При чем..?
Джерело: www.poltava.pl.ua
Категорії: Новости Полтавы
31.03.2012 19:59